Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől ilyen szagú az izzadságom?

Mitől ilyen szagú az izzadságom?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok és kb. az utóbbi 3 évben vettem észre, hogy az egész testemen (nem a hónaljamon) az izzadságnak fura savanykás (kefirre emlékeztető) szaga van. Rettenetesen zavaró, tavaly szerencsére nem jelentkezett de azelőtti nyáron meg most ebben a melegben igen. Este lefekszem és reggel is úgy kelek, hogy az egész hajamnak is ilyen szaga van, hiába mosok hajat meg fürdök meg, ahogy izzadok pl. fejem, nyak, mellkas ilyen szaga lesz és rendesen érezem magamon, tehát biztosan mások is. Ez mitől lehet, illetve mit lehet ellene tenni?

2022. júl. 3. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá, csak tippelek... Nem lehet, hogy valamit rendszeresen eszel, amit aztán kiizzadsz, és ilyen szaga van? Az indiai kollégáim szinte mindig "bűzlenek" a galambborsótól vagy a currytől.
2022. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Nő vagy?
2022. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a tiéd: az izzadság savas. [link]
2022. júl. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Savanyú ételeket nem eszem, igazából amit rendszeresen minden nap eszem az az édesség (nem vagyok túlsúlyos).


Igen, savas, de viszont másokon nem érzek ilyen szagot mint rajtam az elmúlt években. Ezelőtt is nagyon izzadtam nyáron, de nem volt ilyen szagom. A hónaljizzadtságszagomra tudok dezodort használni, azzal nincs probléma, de ez az egész testemen jelentkező fura izzadtságszag nagyon zavaró.

2022. júl. 4. 00:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg valamiféle bőrgomba is okozhatja, menj el bőrdokihoz. Még a legjobb higiénia ellenére is kialakulhat sajnos.
2022. júl. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!