Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Lindynette 20 fogamzásgátlót...

A Lindynette 20 fogamzásgátlót befolyásolja antibiotikum vagy más gyógyszer?

Figyelt kérdés
Lindynette 20 fogamzásgátlót használok. Most lebetegedtem és az orvosom felírt több gyógyszer köztük erős antibiotikumot. Hatással lehet a védettségemre ha szedem az antibiotikumot vagy más gyógyszert ? Vagy miben befolyásolja az antibiotikum ezt a fajta fogamzásgátlót ?
2010. szept. 20. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom az antibiotikumok gyengítik a fogamzásgátlók hatását. Hogy pontosan milyen módon, azt nem tudom.

De jobb az óvatosság. Amíg szeded és +1 hétig alkalmazzatok kiegészítő védekezést!!

2010. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a tabi papírját! Ha befolyásolja, rá van írva.
2010. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is azt szedek, és elvileg igen, befolyásolja az antibiotikum. Akár annyira, hogy emiatt teherbe is eshetsz. Mondjuk ez attol is függ, miota szeded. Ha már évek óta, és egy hétnél nem többet szeded az antibiotikumot, akkor szerintem ne agyalj ezen. Ha viszont 1 évnél kevesebb ideje szeded a fogamzásgátlot akkor mindenképp használj kiegészítő fogamzásgátlást amíg abba nem hagyod a gyógyszereket, és még utána is pár napig!
2010. szept. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!