Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyibe kerül mostanság egy...

Mennyibe kerül mostanság egy nőgyógyászati vizsgálat magánúton?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szertnék feliratni és gondolom, hogy erre egy magánorvos lenne a legmegfelelőbb. Egyik barátnőm ajánlott egy orvost de a weboldalán nincs feltüntetve a vizsgálat ára és nem igazán tudom,hogy körülbelül mire számítsak.
2022. júl. 21. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
20 000 Ft elég lesz.Helyedben elmennék tb-s dokihoz mert ehhez nem kell nagy tudomány és utána felírja a háziorvosod is mindig ha kérsz javaslatot a nőgyógyásztól.
2022. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javasolnám, hogy a helyi SZTK-s dokihoz menj. Ingyen van, és ugyanúgy fel tudja írni a fogigátlót.
2022. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Na most néhány fontos tudnivaló.

Nőgyógyász érvényes rákszűrés nélkül nem ír fel fogamzásgátlót, ehhez ezen át kell esni, kivéve ha pl. 14 éves vagy, akkor lehet, hogy eltekintenek ettől.

Én például sose mennék többet a helyi SZTK-ba, vagyis a kórházba. Egyrészről brutálisan xarul bánnak az emberrel, másrészről felvetődnek bennem bizonyos kérdések a higiénia terén, mikor csak rákszűrésre megyek, aztán 2 nappal később hüvelyi fertőzésem lesz...


Én inkább költök 15 ezret magánra, semmint hogy sztk. Sőt, ha egyszer fellett írva a fog.gátló, azt a háziorvosod látja és utána ő is felírhatja.

2022. júl. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a barátnődet, ő nyilván tudja. 15-25 ezer Ft.
2022. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Nah igen, én is ezért gondoltam magánorvosra. Nem sok jót hallottam a helyi kórházról és ezért is kérdeztem, hogy mennyibe kerülhet magánúton.

2022. júl. 21. 17:03
 6/8 A kérdező kommentje:

#4

Barátnőm a 18. születésnapja előtt pár hónappal járt orvosnál és ő kapott kedvezményt mivel még kiskorú volt. Én már betöltöttem a 18-at és ebből gondolom,hogy nekem már nem annyi lenne mint neki.

2022. júl. 21. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

A 3-as válaszolónak tökéletesen igaza van az SZTK-s nőgyógyászattal kapcsolatban, hiába pontozzák le.

Saját tapasztalat: jártam a megyeszékhelyi nőgyógyászati klinikán ebben az évben háromszor.

Magam sem gondoltam volna, de katasztrófa.

Normális vagyok, nem nyavajgós, nem beszélek össze-vissza, konkrét panasszal megyek.

Meg se hallgattak, kérdésre nem válaszoltak.

Felírtak egy általános gomba elleni szert, sem kenetvétel, sem tenyésztés.

Hangsúlyoztam hogy nincsenek gombás vagy fertőzéses tüneteteim.

Meg se hallgatták. 2 perc vizsgálat, kb. három szót szóltak hozzám.

Azóta természetesen kiderült hogy semmilyen fertőzés nem volt, teljesen más volt a gond.

Kizárólag rákszűrésre, gyógyszerírásra max. teljesen egyértelmű panasszal érdemes menni.

2022. júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

SZTK-ba soha. Kinevetett az orvos, mert 22 évesen szűz voltam. Nem érdekelte, hogy fájdalmaim vannak, de konkrét fertőzés miatt mentem oda amúgy azt tenyésztettek is. 2 évvel később magándoki csinált végre hüvelyi UH-t. SZTK-ba 2x voltam hasin. Ha fel vagy puffadva, nincs benned vizelet, nem is látnak azon keresztül semmit. Rendesen letolt a nő, hogy mit keresek itt sima iszonyatos puffadással, mégis mit ettem én össze. Legalább 2x annyi gelt nyomott a hasamra, mint kellett volna, odavágott 2 db papírt (elég se volt), hogy töröljem meg, menjek haza. Még hogy vakbélgyulladás. :(


Hüvelyi UH-n kiderült h hál'Istennek sehol semmi elváltozás, környező szervekben sem látott semmit. Erős fájdalomcsillapítót írt fel a menzeszemre, sajnos van ilyen, betegség nelkül is. :( Minden más oké nőgyógyászatilag, szép peteérést is látott.


Úgyhogy az alhasi fájdalomból lesz egy béltükrözés. Valószínűleg IBS-em, ami ha nem is gyógyítható, remélem megnyugtató lesz ha igazolódik es nem Chrohn vagy más lesz (annak lett volna más tünete azért, es vérzéssel jár).


Felszívódási zavaraim, hasmené-puffadás van, szinte az év 2/3-ában. :( Nagyon nehéz így élni. Pszichológushoz kerültem. Eddig a hazidokimat se érdekelte a problémám.


Ennyit az állami ellátásról.

2022. aug. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!