Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelykúp utáni hüvelyszárazság?

Hüvelykúp utáni hüvelyszárazság?

Figyelt kérdés

Kevert fertőzésem volt, amire Pevaryl hüvelykrémet és Macmiror hüvelykúpot kaptam. Mellette összeszedtem egy húgyúti fertőzést is, amire antibiotikumot kaptam, annak a szedésével már végeztem. A tüneteim elmúltak, a kúpból még 3 szem maradt, azonban borzasztóan, szinte fájdalmasan szárazzá vált tőle a hüvelyem.

1. a hüvelykúpot “kötelező” végigszedni? 12 szemes, a jó részét beszedtem, pedig a 2. után nem volt panaszom, ellenben már fizikai fájdalmat okoz a felhelyezés a szárazság miatt (van, hogy első pár próbálkozásra nem is sikerül). nyilván, nem az a cél, hogy visszajöjjön a fertőzés, de már tényleg kín a kezelés, két hete küzdök.

2. erről a nőgyógyász nem mondott semmit, de valamilyen hüvelyflóra helyreállító készítménnyel nem okozhatok bajt, igaz? ha a gyógyszertárban elmondom hogy mit szedtem és mit szeretnék, akkor aggodalom nélkül elkzedhetem egy ilyen szedését?

előre is köszönöm!


2022. júl. 22. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
jó ötlet a gyógyszertár ha ott nem mondanak okosat akkor menj vissza a dokihoz..2 db sztem kevés lesz mert lehet h a panaszod megszűnt de a probléma gyökere tuti nem.a betegtájékoztatón rajta van meddig kell szedni
2022. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
12 db-os, “a kezelés átlagos időtartama 10 nap”. utánaolvasva, van, akinek 4, van, akinek 6 napig kellett szednie.
2022. júl. 22. 23:56
 3/6 A kérdező kommentje:
és persze, ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy visszamegyek, akkor megtenném. de a magán most nem fér bele, államin 2 hét múlvára van időpontom, a szakrendelői telefonos ügyfélszolgálaton pedig válaszra se méltatnak. (így azért elég nehéz mosolyogva fizetni a TB-t.)
2022. júl. 22. 23:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Antibiotikum után eleve javallott a hüvelyflóra helyreállító (is), tönkreteszi a hüvelyflórát, mindenképpen használj. A makacs gombát hosszasan kell kezelni, de szerintem nem mondta, vagy neked kimaradt, hogy nem kell a teljes dobozt elhasználni.
2022. júl. 23. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is jártam így, nekem a Cikatridina segített. Vény nélkül kapható hüvelykúp (10 es 20 darabos kiszerelésben) és kenőcs. Ha már szűnnek a tünetek, akkor is érdemes egy darabig fenntartó kezelésnek heti 1, esetleg 2 napon még használni a kúpot.
2022. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hagyd a francba a kúpot már rég kiírtott mindent. Nem baj ha kimarad pár darab. Én sem tudtam végigcsinálni a kúrát ugyam ilyen okból. A hüvelyflóra regeneráló az kell mindenképp különbem gombás leszel. Én a gynophilust használtam. Ez nem szárít ne aggódj. Ebből viszont csináld végig a kúrát. Elég napi 1. De na szájom át szedd. :D hanem ugyan úgy hüvelybe kell felrakni.
2022. júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!