Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 25 év alattiak, Ti használtok...

25 év alattiak, Ti használtok alternatív menstruációs eszközöket? (Kehely, mosibetét, mensibugyi)

Figyelt kérdés

Vannak olyan 25 év alattiak, akik használnak ilyet, vagy inkább a 25-50 korosztályban divat?

Ha igen, hány évesen váltottatok, és melyikre?



2022. júl. 25. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
soha. főleg most nem mosimosiznék hogy bejött a rezsicsökkentés-csökkentés, főleg így a vízhiány mellett.
2022. júl. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Engem a kehely érdekelne, de még nem vettem rá magam, hogy kipróbáljam. Valahogy visszatart az, hogy nem sikerül jól megtanulni a felhelyezést és akkor gáz van. Kivenni még jobb lehet... :D
2022. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
20 évesen váltottam kehelyre. Nagyon bevált.
2022. júl. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
23 évesen váltottam kehelyre, plusz mellé kiegészítésként és éjszakára mosható betétre. Az előbbi nagyon bevált nekem is, utóbbi kevésbé. 100%-ban nem használnék mosható betétet, így, hogy azt váltom ki vele, hogy bármilyen betétet vennem kelljen, elmegy.
2022. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Már egyszer kipróbáltam a menstruációs kehelyt 20 éves koromban, de az egy olcsóbb verzió volt, sokszor nem nyílt ki rendesen. Pedig amúgy tetszett a dolog, de végül visszaszoktam a tampomra.

23 évesen tettem újra próbát vele, azóta eltelt 1,5 év és azóta is ezt használom. Szerintem nem érdemes ezeket az 5 ezer alatt árult verziókat megvenni, 9 ezer felett már egészen jók vannak. Érdemes utánaolvasni a véleményeknek, mert különben ráfizetés és csalódás lehet a kehely használat, pedig közben szuper dolog. Azóta tampont alig használtam, nem kellett rá költenem.

2022. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Eldobható mensibugyit használok, ami ha nem is környezetbarát de mindenképpen "rendkívüli" :D (Always Boutique)
2022. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

En kelyhet hasznalok. Lassan 2 eve hogy valtottam, de eletem egyik legjobb dontese volt. Elotte tampont hasznaltam, a betetet nem tudtam elviselni. Kipattogtam tole. A tampontol kiszaradtam ”ott” allandoan, mensi vege utan meg 3-4 napig szaraz volt a huvelyem. Kehelybol egy dragabb fajtat vettem, azota megszuntek a gorcsok, mar reges-regen visszajott az ara, kornyezetbarat, es imadom hogy eleg napi 2x ”foglalkozni” vele.

Epp betoltottem a 23-at mikor elkezdtem hasznalni.

2022. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Én 16 éves korom óta használok kelyhet és imádom. Sokkal jobb, mint azok az egészségtelen műanyagok.
2022. okt. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Csakis eldobhatót használok, ez jött be.
2022. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8 miért lett lepontozva? Semmi irreleváns nincs abban a hozzászólásban. Az egyszer használatos menstruációs segédeszközök valóban, tudományosan bizonyított, hogy egészségtelenek. Ha egészségesek lennének, nem lehetne tőlük tss-t kapni, fertőzéseket elkapni. Téli vannak nyomva kemikáliával. Nem véletlenül fehér színűek.
2022. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!