Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a petefészekbe ?

Mi lehet a petefészekbe ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma voltam nőgyógyászati vizsgálaton,heveny hüvely gyulladást állapított meg az orvos

Minden másat rendbe talált.

A jobb petefészekbe először azt hitte cisztát lát,de megnézte hüvely ultrahanggal és mondta hogy a külseje már meg van repedve és csak 2cm az egész.

Ciszta pedig nincs ilyen kicsi,csak 4cmtől beszélünk cisztáról.

Azt mondta valószínű pete érésből maradt vissza valami.

De 2 hónapja voltam másik nőgyógyásznal is és ő is mondta,hogyha most lett volna baba akk kétpetéjű ikrek lettek volna...valószínű hogy akkor is ezt a valamit láthatta ?

Van valakinek hasonló tapasztalata ?

Kenet rendben,minden normálisan működik minden szép,azt mondta az orvos.

Van okom aggódni emiatt a 2cm-es valami miatt ?

Ha tényleg tűsző akkor az ilyen sokáig ott marad ?

Köszönöm szépen előre is a segítséget.



2022. júl. 25. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól az orvostól kérdezd meg, aki látta.

Mit vársz Jóskától meg Pötyikétől itt ismeretlenül, akik nem orvosok?

2022. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha minden lelet rendben van, akkor nem kell aggódni miatta.
2022. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyet nőgyógyász nem mond, hogy a ciszta csak 4cm fölött van, szerintem félreértetted. 5cm körül már műteni szokás, valószínűleg úgy értette, hogy nem kell vele foglalkozni, mert már ürül, fel fog szívódni.
2022. júl. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felteszem rendszeres a ciklusod. Ha így van, akkor minden hónapban félidőben lezajlik egy ovulációnak nevezett folyamat a petefészekben, aminek következtében egy(ritkán több) petesejt kilökődik a méhkürtbe, és ennek helyén a petefészekben visszamarad egy "cysta". Mire eljön a menstruáció ideje, addigra ez nyom nélkül magától felszívódik.


2 hónapja valószínűleg 2 petesejt lökődött ki egyszerre, ezért volt akkor 2 cysta és ezért mondta a doki, hogy 2 petéjű ikreid lehettek volna. Aztán az a 2 cysta szépen felszívódott. Majd az mostani ciklusban egy új petesejt kilökődésekor megint lett egy kis cysta, ami két hét múlva megint sehol sem lesz.


Nem kell ráparázni, 2 cm tényleg nem nagy, ha baj lesz azt úgyis mondják.

2022. júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Menstruáció előtt 5 nappal voltam nőgyógyászaton,akkor is látszik ez a ciszta még ?
2022. júl. 25. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, belefér hogy látsszon.
2022. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!