Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abba fogom hagyni a fogamzásgá...

Abba fogom hagyni a fogamzásgátló tabletta szedését. Tippek, mire figyeljek utána?

Figyelt kérdés

Rendszertelen menstruáció és pattanások miatt írták fel annó, 6 éve. Akinek esetleg ilyenek miatt írták fel, és szintén abbahagyta, miket tapasztalt?

Félek pl. az újabb pattanásoktól, és ezen kívül még sokmindent szoktak mondani, hogy mi szokott történni az abbahagyása után.

Van valami bőrápolási, étkezési tippetek, vagy bármi, amit tehetek azért, hogy felkészültebben hagyjam abba?

Másfél hétnyi tabletta van még a szünetig, utána hagyom el.



2022. júl. 29. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi tipp nincs.

Ha a pattanásaid és a rendszeretelen menstruációd hormon problémák miatt voltak, amint elhagyod a gyógyszert, vissza fognak jönni, akár rosszabb verzióban.

Ez ellen annyit tehetsz, hogy megvárod, míg jönnek a problémák, majd elmész végre egy normális kivizsgálásra. Valószínűleg valamilyen hormonproblémád van. Azt kell kezelni, különben sosem jössz rendbe.

2022. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjuk ott, hogy valószínűleg teged total felrekezeltek!


Tovabba, ha ugy alakuk, hogy a zavaro tényezők jelentkeznenek ujra, a megoldas egy endokrinologus, nem oedig fogamzasgatlo. (Ez a hangvetel nem neked szol, hanem az orvosnak aki ezzel kezelt)


Szinte minden panasznak megvan a feltarhato oka. Egy hormonkep, normális nogyogyaszati vizsgalat, stb. Általaban megmutatja a bibit.

Ha nem, tovabb kell kutatni.

2022. júl. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, most egy új endokrinológusnál vagyok, és ő mondta, hogy hagyjam abba a tablettát. Szóval majd alaposan ki fog vizsgálni, lelkiismeretesnek tűnt. Csak gondoltam valahogy felkészülök a legrosszabbra, hallani rémtörténeteket.
2022. júl. 29. 19:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tehetsz, hogy mozogsz, és elkezdesz diétázni, ha eddig nem tetted.

És reménykedsz a legjobbakban.. Eddig nem kezeltek, csak elfedték a problémát. Őszintén remélem, hogy nem tiniként tették, mert akkor 1000x rosszabb lesz.

2022. júl. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
Ne felejts el szólni a pasiknak, hogy húzzanak gumit, az fontos.
2022. júl. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tiniként tették, 15 éves voltam.
2022. júl. 29. 20:05
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Nekem visszajöttek a pattanásaim, de nem rosszabb verzióban. Előtte sem volt túl vészes, csak havi egy-kettő. Viszont lerövidült a ciklusom és lettek közti vérzésem, amik nem akartak elmúlni. Én babatervezés miatt hagytam abba, a teherbeesést megkönnyítendő clostylbegitet kaptam 3-4 hónappal a tabletta elhagyása után. A Clostylbegit szedésének második hónapjában összejött a baba. A szülés és szoptatás után nagyon szépen helyrejött a ciklusom és a bőröm is.
2022. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

6-os 15 évesen minek?

Ilyenkor mindenki pattanásos, és rendszertelen a menstruációja! Anyádat a holdig kellene rúgni, hogy ebbe belenyomott!

2022. júl. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Ugyanúgy rendszertelen lesz a menzeszed, mivel SOHASEM állt be normálisan, hanem már azelőtt kikapcsolták a hormonrendszeredet.


Gratulálok annak az elmebeteg orvosnak, aki fogamzásgátlót ír fel rendszertelen ciklusra, ami tiniként normális!


A pattanásokat pedig bőrgyógyász kezeli, vagy endokrinológus.

2022. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-9 éves korom óta voltam pattanásos, az utolsó pár évben már nagyjából ennyire: [link]

Menstruálni pedig 10 éves korom óta mentruáltam, 15-16 évesen ugyan még mentruálnak összevissza az emberek, de amiért hamar kezdtem, már régóta nem volt rendszeres.

Ezek miatt lehetett, hogy így kezeltek. De persze, én sem értek egyet a fogamzásgátlóval, ezért is teszem most le.

2022. aug. 1. 20:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!