Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak én őrülök meg ettől?

Csak én őrülök meg ettől?

Figyelt kérdés
Menzesz előtti napon vagyok. Érzem, borzalmasan fáj mindenem, lever a víz, állandóan innék, és már 3x volt hasmenésem a délután. Ilyenkor jellemzően nagyon sírós is vagyok, pont tegnapelőtt borítottam ki a páromat valami baromsággal, amikor neki is vacak hete volt és önző módon azt szerettem volna, hogy egy picit többet törődjön velem, pedig most neki kellett volna a több támogatás. Persze bocsanatot kértem, ő is, aztán sírtam neki egyet és el lett felejtve, de úgy utálom magam ilyenkor, hogy az nem igaz. :( Eleve depressziós vagyok, vagyis most épp javulós időszakban, de ezek a napok nagyon megviselnek, hiába szedek bármit is. :(

2022. aug. 13. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is így vagyok, sajnos ez ilyenkor normális. Az állandó evés mellékes
2022. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Hasonlóképpen vagyok vele én is. Kitartást!
2022. aug. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Nektek is kitartást, azt hiszem ilyen ez a női sors. :')
2022. aug. 13. 21:22
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Szedj magnéziumot, az karbantartja az idegeket, mestruáció, előtt, alatt is sokat segít, hogy ne veszítsd el magad felett a kontrollt.
2022. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem normális, ezt PMS-nek hívják. A nők 20-40% szenved csak tőle, a súlyosabb verziójában, a PMDD-ben pedig 2-8%-a a nőknek.
2022. aug. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es sajnos szedek én mindent is, antidepresszánst is. :( IBS-em van, felszívódási zavarokat okoz, így fogamzásgátlót sem szedhetek, ami miatt még az aktusaink sem felhőtlenek teljesen, egyszer már féltem, hogy teherbe estem, akkori exem ugyanis alkalmatlan lett volna apának, majd megismertem a mostani párom, de most én akarok tanulni, emiatt nem akarok gyereket, csak így sem jó, hogy minden aktust tervezni kell. De keresek valami más megoldást, mert én ezt a tünetegyüttest már úgy érzem nem bírom... orvosok is palira vesznek, mert ez normális. Premens tabit sem merek szedni, sokat hallottam, hogy elhíztak tőle, elmúlt a peteérésük, stb. Hiába növényi, nem mindig jók ezek sem... PMDD-m talán nincs, olyan még nem volt, hogy nem mentem munkába, de olyan volt, hogy óránként futkostam a WC-be, szerencsére itt senkit nem zavar, direkt olyan melóm van, ahol elnézik a betegségemet, mert megmondtam mivel jár. :(
2022. aug. 13. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
10%

5- nem tudom honnan szedted ezeket a szamokat de semmi nem igaz belole. PMS szinte a nok/lanyok

80-100% nal van. PMDD is sokkal tobb not sulyt mint 8%, viccelsz??!

2022. aug. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

7: "Around 20–40% of them experience PMS, and 2–8% suffer from premenstrual dysphoric disorder (PMDD)"


Forrás: Nation Library of Medicine

2022. aug. 14. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, én se ajánlom a premenset de még a barátcserjét se. Hónapok óta nem szedem, de még mindig szívok miatta. Komolyabb orvost keress
2022. aug. 14. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!