Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aki ebben a helyzetben van...

Aki ebben a helyzetben van irna legyszives?

Figyelt kérdés

Van olyan koztetek aki sulyproblema miatt kuzd rendszertelen menstruacioval?

En esetemben tulsuly

1eve kezdodott a problema, elsonek csak kesett utana 1honapot kiesett, aztan mar volt hogy majdnem felevig nem menstrualtam.. tehat osszevissza.

Voltam orvosnal persze, aki aztmondta hogy a hormonjaimmal van a gond a sulyom miatt es dietazzak.

Az mind rendben csak azert megsem megy egycsapasra.



#kiesés #Rendszertelenmensi
2022. aug. 18. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! A helyedben csináltatnék inzulinrezisztencia-vizsgálatot. Nem tudom,mennyire van rá lehetőséged,mert sajna ilyet csak maszek alapon csinálnak. Nekem anno 13 ezerért csinálták magánlaborban. Ezután endokrinológusnak kell megnéznie és kielemeznie az eredményt. Nekem meddőséggel foglalkozó nőgyógyász kérte a vizsgálatot. Rám nem igazán voltak jellemzőek a tünetek,de elmondta,hogy ez a betegség általában túlsúllyal,rendszertelen menstruációval,fájdalmas menstruációs görcsökkel,pattanásos bőrrel,policisztás petefészekkel(PCOS) jár. Bár én azon kevesek közé tarozom,akik ezzel a betegséggel nem túlsúlyosak,de a diétával még abból az 50 kilómból is lement még 5. A diéta fő eleme a cukor- és fehérlisztmentes étkezés,de a pontos diétát dietetikus állítja össze az eredményed alapján. Egyébként a vizsgálat úgy zajlik,mint a cukorterheléses vizsgálat,meg kell inni a cukros lötyit és utána bizonyos időközönként vért vesznek,és nézik a vércukorszintet és az inzulinszintet. Tudom,nem olcsó,de ha van rá lehetőséged,szerintem járj utána,hátha ez a probléma.
2022. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!