Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mosható betét tényleg többet...

Mosható betét tényleg többet bír, mint az egyszer használatos?

Figyelt kérdés

Az imént találtam ezt a videót. Eléggé meglepődtem. Aki használta mindkettőt, valóban ennyivel többet bírna a mosható betét, mint a nem mosható? Vagy csak kamu a videó? Én nem akarom elhinni...


https://www.youtube.com/watch?v=j2nwiTtpbAo



2022. aug. 21. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Annyira hidd el mint akármelyik reklámot. Nem fogják azt mondani hogy nem bír többet, és plusz macera van vele mert mosod is...
2022. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nagyanyáink sírva röhögnenek ha latnák ezt.... h visszamasznak a fara a nők és véres rongyokat mosnak mint a múlt szazad elején... 😁😂😂😂
2022. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát kb... De a bűntudatkeltős termékeladás mindig is jobban működött a nőkön. "mocskos környezetszennyező vagy ha betétet veszel, úgyhogy inkább használj plusz energiát, nyomd a plusz mosószert, és pazarold az ivóvizet arra hogy véres rongyot moss mint a dédanyáid"
2022. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%
Az a nagy igazság, hogy ezekkel másképpen szennyezed a környezetet, ennyi.
2022. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Ha szeretsz véres, büdös rongyot mosni, hajrá.
2022. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
4. Pontosan! 👍
2022. aug. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Hánynom kell az ilyenektől. Én mindig is sima műanyag betétet használtam, néha csúcsnapokon felszállok az eldobható mensibugyi trendjére mivel sokkal kényelmesebb mint a betét. Láttam már gyakorin hogy leszólták meg hogy környezetszennyező, amúgy kivagyok hogy még menstruációkor is az emberbe döfik a bűntudat tőrét. Amúgy próbáltam mosható betétet, de egyrészt ki is ázott, másrészt nem jött ki 60 fokon sem rendesen a vér. Lehet 90 fokon kellett volna kifőznöm lol. Úgyhogy ment is a kukába, ezzel is hozzájárultam az "ökoszisztémához" 👍😅 majd ha már mindenki szelektíven gyűjti a hulladékot, nem égeti kályhában, nem lesznek koromokádó autók és ámblokk más területeken sem eröltetik rá a világra a fogyasztói hozzáállást hogy "menjen a gazdaság", majd akkor újragondolom a kérdést... amúgy meg ahogy írták előttem, a mosibetét is csak másképp terheli a környezetet. Addig pedig nem hozom-viszem haza a használt véres betéteket hogy még otthon is beszóljon valaki hogy mi bűzlik a fürdőben.
2022. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem van, többet bír és kényelmesebb. A mosás meg nem nehéz úgy. Bedobod a mosógépbe és kész.

Lehet erre fújongani, meg leszólni, aki ilye használ, de akkor is tény, hogy egészségesebb (az eldobhatót rengeteg kémiai anyaggal kezelik), és valóban környezetbarátabb. Hogy miért divat utalni azt, aki szeretné óvni a környezetet, az számomra rejtély. Mintha ti nem ezen a bolygón laknátok... Én értem ha valakinek a mosható betét vagy bugyi nem jön be, de ettől nem kell leszólni azt, akinek beválik. Ezer más módja van még a környezet óvásának, törekedjetek akkor arra, hogy azokban erjetek el sikereket. Nem úgy megy ez, hogy majd 100 ember él nomád módra, a többi meg helyettük is pazarolhat. Mindenki ott segítsen, ahol tud. Ha ebben a témában te nem tudsz, az nem baj, de támogassátok azokat, akik igen, mert ez nektek is jó. Ezt kéne végre megérteni.

2022. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

Én nem láttam bűntudatkeltést a videóban. Viszont egy nagyon silány minőségű betét volt az a műanyag betét, sokkal jobbakat lehet venni. Egy normális betét szuperabszorbens polimert (SAP) tartalmaz ami tömegének a százszorosát tudja felszívni. Úgyhogy az hogy jobb nedvszívó a mosható az egyszerűen nem igaz.


Ettől függetlenül én nem tartom rossz dolognak bár még nem használtam csak tervezek tisztasági betétet venni. Kb ugyanannyi haszna van mint a műanyag szatyrok, műanyag evőeszközök lecserélésének. Ami ha sokan megteszi nem kevés tekintve hogy milyen óriási sueméthalmaz úszkál a vizekben. Szerintem senki sem világmegváltás céljából használni ilyet. Legalabbis remélem mert elég naiv dolog lenne azt hinni.

A másik egyik ok amiért ki akarom próbálni az a méreganyagok amik felszívódnak a sima műanyag betetekből. Ha nem is sok, de mást is használunk sminkek tusfürdő stb ami ha összeadódik akkor lehet egeszsegkárosító hatása ezeknek az anyagoknak. Egyszerűen van ez a lehetőség, aki akarja használja akinem az ne használja.

[link]

2022. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!