Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van nagyon kicsi mellem?...

Miért van nagyon kicsi mellem? kb egyáltalán nincsen mellem, beteg vagyok? fog még ez változni?

Figyelt kérdés

utóbbi időben kb durván 7kg feleslegtől szsbadultam meg, most 45kg vagyok és 168cm körül. sportolok, egészségesen eszek. amielőtt elkezdtem fogyni (fél éve 1 éve durván) akkor sem volt mellem sőt talán még kevesebb is volt. mit csináljak? azt mondják hogy egyél és akkor megfog nőni de nem így müködik, akkor sem nőtt semmit. a családomban minden nőnek nagyobb melle volt és nem olyan ici pici mint nekem.

a menstruációm durván egy másfél éve jött meg először, azóta sem állt be és van hogy 2-3 hónapig is kimarad. menjek nőgyógyászhoz? valami nincs rendben?



2022. aug. 26. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Kórosan sovány vagy!
2022. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Azon kívül hogy túl sovány vagy, és emiatt nincs menstruációd, aligha van bajod.
2022. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem vagyok az. a hasamon van a felesleg, nem vagyok sovány.
2022. aug. 26. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Az anorexia nem jatek kerdezo. Kivel elsz egyutt? Kitol tudnal segitseget kerni? Kellene.

Bar ha a szuleid ezt nem vettek eszre, akkor az nagyon-nagy problema :(

2022. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Dehogynem vagy! Ami azt illeti a magasságodhoz vészesen kevés a súlyod. A BMI-d szerint kórosan sovány vagy. Jobb lenne ha a környezeted anorexia gyanú miatt figyelne rád. Csak hogy értsd: az ideális testsúlyod hatvan kiló körül lenne, a MINIMUM ami még nem alultápláltság, 52 kiló körül.. Miből lenne egy kórosan sovány embernek melle, és hogy lenne menstruációja mikor olyan vagy mintha éheznél?
2022. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
"Férfiaknál 20, nőknél 18,5 alatti érték alatt soványságról, 17,5 alatti értéknél kóros alultápláltságról beszélhetünk." Ehhez képest neked van egy 15.94-es Bmi-d.
2022. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem mondanám magam anorexiásnak. normális alakom van, hasra hízok. a hasamon most is van sok felesleg és mindig is ,,skinny fat" testalkatom volt. amielőtt nem fogytam 52,53,54kg voltam de látszódott rajtam nagyon a felesleg és nem éreztem jól magam a bőrömben. a menstruációmmal akkor is volt gond és ugyanúgy volt hogy kimaradt. mellem akkor még kisebb is volt, amióta fogytam úgy érzem mintha kicsit nőtt volna
2022. aug. 26. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
A testképzavarosok sosem látják mekkora bajban vannak...
2022. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes lenne egy pszichológust felkeresned. Valószínűleg máshogy látod magad, mint ami a valóság. Ha csak a mell a kérdés, kérdés, hogy ez miért baj? Férfiak szempontjabol rengetegen odáig vannak a kis mellű csajokert. Ha magad miatt, akkor érdemes szakemberrel beszélned, egyáltalán baj-e ez, végső esetben meg is lehet nagyobbítani. Nagyon keveset írtál magadról én legalább egy labor vizsgálattal megnézetném, hogy minden érték rendben van-e nálad, a kimaradó menstruációnak ezer oka lehet, de érdemes a jeleket komolyan venni.
2022. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menj el orvoshoz. Mi így látatlanban nem tudjuk megmondani milyen testalkatod van, annyit látunk, amit a számok elárulnak, aszerint pedig tényleg túl sovány vagy. Ha elmész egy orvoshoz, ő legalább azt is megmondja, hogy tényleg így van-e. Elképzelhető, hogy a soványság okozza a kimaradó menstruációt és azt is, hogy a melled sem tud miből megnőni. Másfél év után már alapból be kellett volna állnia a menzeszednek, legalábbis 2-3 hónapnak nem kellene kimaradnia. Ilyen súly mellett pedig 7 kg nagyon sok, én 58 kg vagyok 178 centihez, ha 7 kg-t fogynék néhány hónap alatt, az valami nagyon nagy bajt jelentene. (Mindig is egészséges, de sovány voltam, kamaszként kevesebb izom és zsír lehetett rajtam, azt hiszem kb. 53-54 kiló voltam, amikor elértem ezt a magasságot, de az még mindig 3-4 kg-ra van a te bmi-dtől.)
2022. aug. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!