Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A "bella for teens" betét...

A "bella for teens" betét mitől "for teens"?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit bután fogalmaztam, bocsi.


Szóval ugye vannak ezek a bella for teens, azaz tiniknek való betétek. Ez miben más, mint egy sima always vagy libresse? 12 éves húgomnak lenne, eddig ezt a két márkát használta, de azt mondja, hogy nagy, és nem jó. Ez a tinis betét kisebb, vagy mi? Nagyon gyenge a vérzése, és fél éve jött meg neki. Ajánlanátok ezt a betétet? És a tisztasági? Az miben különbözik a rendes tisztaságitól? Lehet, hogy hülyeségeket kérdeztem, de én sose használtam ilyet, nekem jó a libresse.


Szóval a kérdés lényege: miben más, mint a rendes, és ajánljátok-e egy 12 éves gyenge vérzésű lánynak?


Köszönjük a válaszokat! :)



2022. aug. 28. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Marketingszöveg... csilivili élénk színes/mintás cuki csomagolás, hullámos szélű a betét is, rajta különböző színes piros-zöld virágokkal, meg növénymintákkal, amivel inkább a tizenéves korosztályt nyeri meg magának a gyártó, azok jobban foghatóak ilyesmire, mint mondjuk a 30-as, 40-esek

Egyébként szerintem kisebb valamivel a betét, de szerintem nem sokkal.

Kérdés, hogy mekkora kéne. És eddig mit használt? Szerintem a Libresse normál (a rózsaszín csomagolásos) se olyan nagy, úgy tudom, a normál betétek 22-24 cm hosszúak, akkor ez a Bella legyen mondjuk 20 cm


A tisztaságinak pedig ugyanaz a funkciója, mint a más márkák tisztaságijának, kiegészítve a fentebb írtakkal. Ha nagyon gyenge a vérzése, akkor lehet, hogy egy vastagabb tisztasági betét is elég volna neki.

2022. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Eddig nappalra a legvékonyabb libresse-t használta, éjszakára (10-12 órát alszik) pedig az always normált, de egyik sem telt meg, még a fele se, illetve nem is kényelmes neki, azt mondta. A tisztaságit javasoltam már neki, csak fél, hogy attól meg átázik. Szerinted melyik tisztasági az, ami vastag? Pontoa márkát, fajtát is írhatsz.

Nagyon köszönöm a választ!

2022. aug. 28. 13:38
 3/10 A kérdező kommentje:

pontos*


Bocsi, elírtam.

2022. aug. 28. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most pontosan nem tudom én se, de nagyobb áruházakban (Auchan, nagy Tesco), de lehet hogy Rossmannban is van olyan tisztasági, amiben egyesével csomagoltak a betétel, feltételezem azok inkább arra a fajta gyenge vérzésre vannak, hogy még maszatolás van az utolsó napokon, de rendes szárnyas betét már nem kell, esetleg azokat próbáljátok meg. Alwaysból biztosan van ilyen.


De amúgy a Libresse szárnyas betét az elég puha, attól kényelmesebb szerintem nincs

2022. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Puha, viszont az a baja vele (jogosan), hogy minek legyen ott egy nagy valami, ha kisebb is elég.

Köszönjük, majd hozok neki olyan tisztaságit, amit javasoltál. Egyébként a válaszok még nekem is jól jönnek, mert velem is hasonló a szitu, csak én már megbékéltem a helyzettel.

2022. aug. 28. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

1-es és 4-es vagyok

Arra viszont készüljetek fel, hogy ez az alig vérzés jó eséllyel csak az első néhány alkalommal lesz így, később erősödhet, ahogy nőni fog, vagy beáll, szerintem kelleni fog a rendes szárnyas betét is neki.

2022. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, én 16 vagyok, és szintén 12 éves korom óta menstruálok, akkor is olyan gyenge volt, mint most neki, és most is pont ugyanolyan, mint volt, gyenge. De persze lehet, hogy neki más lesz, majd kiderül.

Köszönöm a választ!

2022. aug. 28. 17:01
 8/10 Metionin ***** válasza:
91%
Kisebb egy kicsit a szárnyas betétje, igen. Én is azért szeretem, mert bár felnőtt vagyok, épp 12 évesen álltam meg a növésben, szóval a legtöbb betét túl széles és kidörzsöl. A tisztaságiját nagyon szeretem, mert formára lehet hajtani és a teljes felületén ragad, így ha pl. hátul keskenyedik a bugyi, akkor is rá lehet ragasztani anélkül, hogy kiállna a felesleges rész és ragadna mindenhová, ahova nem kell. Amúgy mákerek vagytok akkor, ha kevés a vérzésetek, nekem 12 évesen jött meg és már akkor is rengeteg volt, éjszakai betéttel mentem suliba, hogy egy 45 perces órát kibírjak átázás nélkül.
2022. aug. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor szerintem veszünk egyet, és kipróbáljuk, kedvet kaptam én is. 😅
2022. aug. 28. 23:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan már nagyon régóta menstruálok, de nekem is viszonylag gyenge a vérzésem, és igen, nálam is így van, hogy kb a fele, vagy annyi lesz véres, pont ami a hüvely nyílásomnál van, ott lesz egy nagyobb folt, a többi része gyakorlatilag tiszta marad (persze beizzad az ember) viszont a tisztasági azért nekem is kevés lenne. Sajnos azt hiszem nincs mit tenni, ez ilyen, és nyilvánvalóan pazarlásnak érzi az ember. Sokszor én sem értem ezeket a 3-4 meg 5-ös méretű majdnem pelenka betéteket, hogy minek, de biztos van akinek szüksége van rá, nem tudom.
2022. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!