Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szex befolyásolhatja a...

A szex befolyásolhatja a menstruációs ciklust? Jöhet meg hamarabb amiatt? Vagy a változó kor az oka,csak furcsán összevág a dolog?

Figyelt kérdés

Két évig nem éltem nemi életet,az utóbbi nyolc hónapban is csak egy-két havonta. A ciklusom elötte mindig normális volt. Most viszont pár hónapja van menstruáció előtt pár nap barnázgatás,főleg ha előtte együtt voltam a párommal. Jelt viszont a szex után két nappal meg is jött 21 napra.

Voltam orvosnál nemrég,neki jeleztem a barnázgatást,arra azt mondta a korom miatt van,nem kell aggodnom. Szóval a szex zavarja meg a szervezetem,vagy ez már a változó kor?


2022. aug. 28. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A nemi élet nekem is befolyásolta, konkrétan akkor állt be a rendszeressége, amikor elkezdtem nemi életet élni.
2022. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"A szex befolyásolhatja a menstruációs ciklust?"


Persze, hogyne, akár 9 hónapra is kimaradhat tőle!

2022. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hány éves vagy. Én 46. Mindig szabályos volt a ciklusom, de az elmúlt 1.5 évben ez megváltozott. Hónapokig minden oké, aztán egyszer csak megjön 2 hét múlva megint. Utána pár hónapig megint rendben és így tovább. A doki azt mondta, hogy a változókor előjele, de még évekig lehet így, amire elérem a valódi változókort. Elég kellemetlen ez a kiszámíthatatlanság.
2022. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Köszi,jót mosolyogtam! 😌
2022. aug. 28. 19:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! Köszönöm szépen! Lassan 45 leszek, szóval akkor most már számítani lehet ilyen zavarokra,remek! 😁😉
2022. aug. 28. 19:41
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1.! Köszönöm. Úgy tűnik nekem inkább megzavarja. 😉
2022. aug. 28. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a változó kor lehet itt a ludas, de ha a várt időpont előtt 3-4 nappal szexeltek, a méhösszehúzódások és a mozgás miatt természetes módon hamarabb megindulhat a vérzés.
2022. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!