Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtti hangulating...

Menstruáció előtti hangulatingadozásra tippek?

Figyelt kérdés
A menstruációm előtti pár napban eléggé érzékeny vagyok, és már nagyon zavar. Próbálom tudatosan felfogni és irányítani magam ilyenkor, de nem tudok mit tenni, mindenbe belelátom a rosszat, stresszelek,ingerlékeny vagyok, nem hiszek magamban és még sorolhatnám. Ezt próbálom nem kivetíteni a környezetemben élőkre de emiatt is, hogy próbálom magamban elnyomni ezeket az érzéseket úgy érzem csak még rosszabb. Aki hasonló cipőben jár/járt, nektek mi válik/vált be, hogy ez enyhüljön? Gyógyszer vagy különböző házi praktikák?

2022. szept. 5. 01:18
 1/9 anonim válasza:
23%
Nem vagyok nő, de lehet tudok kicsit segíteni. Ha nő lennék, nem szednék erre a működésre gyógyszereket,elkezdenék a helyedben az étrenden gondolkodni elsőként. Én sok cukros ételnél figyeltem meg azt, hogy jobban izzadok a kelleténél, illetve olyan mintha melegebben tartana. Meg kb mintha energiaitalt ittam volna,kicsit felpörget. Sok zsíros ételnél is hasonló szerintem, csak az édesség nem nagyon fekszik meg a gyomrodban, viszonylag hamar felszívódik. Valószínűleg a zsíros laktatóbb. Meg azt megvizsgálni, elég ásványi anyagot viszel-e be magaddal.A női test bonyolultabb felépítésű, gyanítom ilyen helyzetben az egész testedre hatással van ez a változás,nem mint pl fejfájásnál, ahol csak a fej részeit érinti. Helyedben megpróbálnék nem azonosulni az ilyenkor fellépő változás hatásaival, itt az ezzel kapcsolatos érzésekre,gondolatokra, fájdalomra gondolok. Válj megfigyelővé,próbálj meg elhatárolódni ettől.
2022. szept. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%

Tudom miről beszélsz. Fiatalabb koromban velem is ez volt. Pár "bugyuta tipp", ami nekem ilyenkor bevált: annyit és olyat ettem,ami nagyon jól esett. Ez nagyban javítja a hangulatod. Ha hirtelen ideges voltam, megpróbáltam eltolni, elnapolni a düh kieresztését. Tudván, hogy talán alaptalan a haragom, húztam az időt, hogy később tiszta fejjel térhessek vissza rá. Ellenben sokat lelkiztem másokkal. Többet, mint általában. Ez egyrészt oldotta a düht és a frusztrációt, másrészt az érzékenyebb énemnek adott teret.

Illetve sokat mozogtam. Ez levezeti az energiáidat. Nem lesz sem időd, sem kedved feszengeni. Plusz hamarabb véget is ér a ciklos.

És, mivel elég kreatív alkat vagyok, nagyon sokat alkottam. Rajzoltam, festettem, írtam, költöttem verseket. Ezek különben mind nagyon jól sikerültek. A mély érzések megélése ilyenkor szörnyen hasznos.

2022. szept. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmi. Nekem öngyilkos gondolataim vannak, de egy nap miatt nem fogok antidepresszánst szedni.
2022. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két személynek a választ.

1: Megpróbálok odafigyelni az étrendemre és hátha a több vitamin bevitel segít valamennyit.

2: Én is a düh eltolása mellett szoktam dönteni, csak ezt az időszakot sajnos az átlagosnál is rosszabbul élem meg, mert a párom másik városban tanul és ritkán látjuk egymást, és a barátaimat sem fogom látni a közeljövőben. Én is megpróbálok több időt tölteni kreatív dolgokkal, hátha kicsit tereli a gondolatokat.

3: Én nem feltétlen antidepresszánsra gondoltam, hanem pl különböző teákra vagy lehet kapni természetes anyagokból készült lazítókat. ( nem tudom, hogy fogalmazzam meg pontosan ) Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy valaki használ e ilyeneket és segít e valamit.

2022. szept. 5. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

1-es, mivel nem nő vagy, teljesen irreleváns a válaszod.


A hormonokat étkezéssel nem lehet befolyásolni, és a pms-t hormonok okozzák.

2022. szept. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Én rengeteg mindent használok, nem kifejezetten csak ezekre az időkre, hanem minden nap.


Valeriana night harmony este

Melatonin este

Remotiv extra este

Nappal

Brandenburg neuro

Brandenburg angio

Valeriana remax


De attól még ugyanúgy instabil vagyok, csak picit kevésbé. Bár nálam más a gond

2022. szept. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6: Köszönöm, szerintem ki fogom próbálni legalább az egyiket.
2022. szept. 5. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket teák nem oldják meg. Ha ilyen egyszerű, semmi kis megoldás jó lenne, a probléma is egyszerű, semmi kis probléma lenne.
2022. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
5#, ez a beskatulyázás nem vezet sehová. Mintha azt mondanád, hogy nem vagyok képes arra, hogy megértsem vagy belelássak a női test működésébe. És ha így is van, voltak olyan pontja a valaszomnak, ahol voltak releváns részek, de felesleges ezt leírni, mert szerinted csak itt az lehet a jó válasz, ha egy nő adja.
2022. szept. 6. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!