Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Help! Kevés kcal bevitel...

Kniki93 kérdése:

Help! Kevés kcal bevitel miatt kimaradó menstruáció lehetséges?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár évben nagyon kevés kcal-t vittem be a szervezetembe. Reggelire nem ettem semmit, ebédeltem és néha vacsi. Mondhatom szerintem nem volt meg az 1200 kcal sem egy nap.

Eddig nem tűnt fel hogy bármi gond lenne mert szedtem gyógyszert. Viszont amikor abba hagytam a gyógyszer igen rendszertelen lett a ciklus. Illetve most már lassan 2 havi ki is marad. Nőgyógyász javaslatára elkezdtem többet enni. Szerintetek mennyi idő alatt jöhet rende? Mikor érdemes vissza menni a dokihoz?

Köszönöm, ha tudtok válaszolni és segíteni.



2022. szept. 12. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
ja
2022. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, okozhatja a súlyvesztés. Hány kilós vagy és mennyi a magasságod? Lassan visszamehetsz a dokihoz, majd gyógyszerrel megindítja, de akkor is a súly rendezése lenne a megoldás.

Rendszeres táplálkozás, jó minőségű ételek. Sportolj inkább, ha félsz az elhízástól.

2022. szept. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kórosan sovány vagy, akkor akár 1/2-1 évbe is beletelhet. Az éhezést nem tolerálja a szervezet, a szaporodási képességet simán kikapcsolja, ha az életben maradásra kell koncentrálnia.
2022. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem mondanám magam kórosan soványnak. Sőt szerintem pont hogy jó. 160 cm-hez vagyok körülbelül olyan 58 kg.

November közepén kell mennem a dokihoz rákszűrésre, ha addig nem lesz változás ő tud valamit csinálni esetleg?

2022. okt. 1. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!