Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy engedélyezhetnek ilyen...

Hogy engedélyezhetnek ilyen oltást?

Figyelt kérdés

HPV oltás. Szerintem felháborító, hogy ilyen oltással "mérgezik" a nőket és a kislányokat, arról nem is beszélve, hogy gyenge a hatékonysága és mire egy 9-10 éves kislány oda jutna, hogy elkapná, addigra rég elmúlt az oltás hatása.

Az egész családom egészségügyi téren dolgozik és szerencsére az orvosok időben tájékozódnak mindenről, viszont a betegeknek "muszáj" ajánlani az ilyen új oltásokat, mert keményen büntetik őket, ha megpróbálják lebeszélni a beteget és néha jön ilyen "ellenőrző" beteg is. :(

Ez a cikk is a veszélyességére és a gyengeségére figyelmeztet:

[link]


Ti mit gondoltok?


2010. szept. 26. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
egyet értek veled! Pár hónapja én is utána olvastam neten,beszéltem az orvosommal is. A kislányomat szerettem volna beoltatni,de arra jutottam,hogy drága és felesleges oltás. A bárányhimlő elleni oltásról is ez a véleményem!
2010. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bárányhimlő elleni tényleg felesleges. :)
2010. szept. 26. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:

"A bárányhimlő elleni tényleg felesleges"


Óóó, tudatlanság!

1. Azt gondolom, hogy nem tudjátok, hogy a bárányhimlőt és az övsömört (idős korban ez pokollá szokta tenni a betegek életét, mivel rohadtul fájdalmas és gyógyíthatatlan) UGYANAZ a vírus okozza (VZV-nek hívják). Ha valaki gyermekkorban fertőződik, akkor bárányhimlős lesz és könnyen "legyűri", de a vírus onnantól benne marad az élete végéig. Amikor öreg lesz, akkor az immunrendszer legyengül és így a vírus reaktiválódik és kész is az övsömör.


2. Főleg emiatt kötelező az oltás: a VZV erősen magzatkárosító, így ha valaki terhesen kapja el (ami a nem oltott nők esetében benne van a pakliban), akkor vagy elvetél vagy pedig súlyosan károsodott gyermeket hoz a világra! Márpedig egy súlyosan beteg gyerek eléggé tönkre tud tenni egy családot jó sok időre...


De inkább ne óccsá' mer' az nöm törmészötös, a sarki bijóbótós asszony is megasszondta!


A HPV-oltás kicsit más tészta, mert a vírussal sokan már a szülőcsatornán való áthaladáskor is fertőződhetnek. És bevallom, hogy az oltásról nem sok mindent tudok (ellenben a HPV-ről is tanultam már, és az biztos, hogy a méhnyakrákos esetek legtöbbjét ez a vírus okozza). Szóval, a HPV-t mindenképp érdemes lenne megelőzni, csak nem tudom, hogy a jelenlegi oltás mennyire alkalmas erre a célra.

2010. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért tart itt a magyar egészségügy, mert ilyen iq huszárok dolgoznak benne....
2010. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja és a bárányhimlő oltáshoz annyit fűznék hozzá, hogy 25 éve az osztálytársam életét tette tönkre örökre a bárányhimlő, hónapokig tartott, míg rendbe jött és az egész testén viseli a himlő nyomait, előtte modellkedett, utána soha többé nem tudott!!!
2010. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak antiirányzatok az egészségügyben Antipszichiátria, antigyógyszerelés, antioltás stb.

Ugyanúgy üzlet áll az ő oldalukon is, mint a másikén, tudományosnak tűnő írásokat közölnek, ezt a laikus ember elhiszi, beveszi.

A HPV-ről.. nagyon veszélyes vírus. Tehát, ha nem oltatsz és elkapod, akkor megnézheted magad pár év múlva. A méhnyakrák a magyar nők esetében az egyik vezető halálok.

Tehát kérünk szépen alternatívákat. A ne olts, nem alternatíva. Egyenlőre az oltás olyan drága, hogy a nők jelentős része oltatlan marad.

2010. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy azt sem tartom kizártnak, hogy ebben az "antikampányban" is a szcientológusok állnak a háttérben. Ők tartanak fent ilyen honlapokat, hogy a pszichiátria hülyeség ill. a gyógyszerek és védőoltások ellen is küzdenek.

"Cserébe" ajánlanak vitaminokat és pár könyvet, melyekkel az ember eljuthat az egészséghez és teljességhez. Természetesen az összes cuccot ők árulják, így eshet meg az, hogy a Lenkei-féle vitaminboltból Lenkei úr olyan jól megszedi magát, hogy még a szcientológiai egyház aranyfokozatú (vagy már nem is tudom, hogy nevezik) támogatója, vagyis évente minimum 1 millió DOLLÁRRAL támogatja a szektát...


Lehetne erre mondani, hogy a betegnek tök mindegy, hogy a gyógyszergyárak vagy egy szekta gazdagodnak meg rajta. Igen ám, de a gyógyszerek/oltások be vannak vizsgálva és olyan emberek állítják őket elő (a kutatástól a gyártásig), akik értenek is a tudományokhoz, így nagyobb eséllyel gyógyítják is a betegségeket, mint a "varázsvitaminok".


Amúgy a szcientológusok számos országban be vannak tiltva, de itt Mo.-n semmi sem korlátozza őket. És itt rengeteg hiszékeny ember van, akiket be is lehet palizni.

2010. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én voltam 30 évesen bárányhimlős, szívesen kihagytam volna. 46 kiütés volt csak az arcomon!

Gyerekkoromban a húgomtól nem kaptam el, de mivel ez elvileg lehetetlen, azt mondták az orvosok, biztosan elkaptam, csak bőrtünet nélkül lezajlott. Hát nem. Ha tudtam volna, az oltást választom.

Mondjuk nekem szerencsére nem maradtak hegek, de paráztam eléggé, mert felnőtt korban nagyon ronda dolgokat tud okozni.

2010. szept. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!