Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködés, IR...

Pajzsmirigy alulműködés, IR gyanú - kilehet gyógyulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos eléggé sok stresszfaktor ért az elmúlt 1 évben ami miatt tiszta görcs és ideg voltam (családi gondok), megviselve éreztem a lelkem, akkor jelentkezett 1 éve olyan tünet hogy menszesz előtt pecsételek.

Ráadásul mostanra 2-3 napra rövidült a menszesz tényleges vérzése.

Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam, 26 éves vagyok -

de eléggé rossz az érték, autoimmun jellegű - most kaptam rá gyógyszereket meg vitaminokat, de felmerült az IR gyanúja, majd mennem kell cukorterhelésre - nagyon nem örülök ennek és az a baj hogy még jobban stresszelek amiatt hogy beteg vagyok és nem oké minden - tudom hogy akár évekig is szedheti az ember a gyógyszert - de ellehet majd hagyni?

Illetve 26 vagyok olyan 30 fele szeretnénk majd babát, ilyen feltételek mellett teherbe lehet esni? Meg ha igazolódik az IR akkor minden cukros és gluténos kajáról le kell mondani?


2022. szept. 25. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha HAshimoto miatt van alulműködésed, akkor az sajnos élethosszig tartó gyógyszer. De emiatt nem kell kétségbe esned! Ha jól beállítják az adagolást, semmilyen panaszod nem lesz. Reggel felkeléskor bedobod a tablettát, és elintézve.

Az IR-re sajnos nem tudok semmit mondani.


20 éve vagyok Hashimoto-s...

2022. szept. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok neked. Nem bántásból, csak egyszerűen SOHA nem szoktam priviket írni.


Ha ráguglizol, a Hashimoto egy autoimmun gyulladás. Leegyszerűsítve: a szervezeted immunrendszere "ellenséges behatolónak" tekinti a pajzsmirigysejeteket, és fokozatosan pusztítja. Az autoimmun gyulladások okát nem ismeri még az orvostudomány. Mivel így pusztul a pajzsmirigy, logikus, hogy nem tud annyi pajzsmirigyhormont termelni, mint egy egészséges. Ezért alakul ki az alulműködés.


Lehet gyereked, ezen ne aggódj. A lényeg, hogy a pajzsmirigyhormon szintedet a gyógyszerrel jól beállítsák. Ha jól tudom, 2 alatt kell legyen a TSH, és a T3 ill. T4 hormon is bizonyos tartomány alatt.

2022. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek ha nem is múlnak el kezelhetőek.

Ha IR-es vagy diétázni kell, a szénhidrátot valóban alacsonyan kell tartani, de ez egyáltalán nem jelent teljes cukor és glutén megvonást. A kenyeret, tésztát érdemes teljes kiőrlésűre cserélni, a hozzáadott cukrot kerülni kell, de cukor a gyümölcsökben is van, és édesítőszert is lehet használni.

2022. szept. 26. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is Hashimoto-s vagyok, ebből nem lehet kigyógyulni. Sajnos életem végéig szedhetem a gyógyszert rá.

23/N

2022. szept. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!