Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normálus, hogy nem érzek...

Normálus, hogy nem érzek semmit menzeszkor?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, már 5 éve menstruálok és eddig egyszer sem görcsöltem, vagy fájt a hasam. Tényleg semmit nem érzek, csak amikor megyek pisilni, akkor látom, hogy jé megvan. De a korombeli lányok mind rosszul vannak, gyógyszereket vesznek be, nem tudnak suliba jönni sem, mert az ágyból nem bírnak kikelni. Én úgyanúgy sportolok egyébként (futás), mint amikor nincs meg, nem gátol semmiben. Szóval ez normális vagy valami baj lehet nálam??

2022. okt. 5. 20:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, annyi még, hogy normál testalkatú vagyok és nem szedek fog. gátlót, mivel nincs barátom. Bár azt nem tudom, hogy mennyire lenne tőle más a helyzet.
2022. okt. 5. 20:48
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Normális

Az is normális, ha fáj

Az nem normális, hogy annyira fáj, hogy nem tudnak felkelni az ágyból

2022. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
De, az is normalis, ha nagyon faj. Kinek ki jut sajna.
2022. okt. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Te vagy a lágy a tampon és betét reklámokból :D


Örülj neki, teljesen normális.

2022. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Azt se érzed, hogy betét van a bugyidban? Azt azért a legtöbben érzik.
2022. okt. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2%

Én sem érzem alapból, még a betét sem zavar. Néha el is felejtem, hogy cserélni kell és volt már belőle sajnos nadrágcsere...

15 és 19 éves korom között voltak napok, olyan évente 5-6, hogy majd meghaltam. Egyszer ügyeletet kellett kihívni, mert már hányni tudtam volna a fájdalomtól. De szerencsére azóta évente max 1 ilyen begörcsölésem van.

Általában azt se veszem észre, hogy mikor jön meg, csak a nyűgösség és egyéb kisebb jelek miatt tudom, hogy meg fog jönni és olyankor óránként megyek nézni, hogy megjött-e. Ha erősebb a vérzésem, olyankor van, hogy étvágytalan vagyok és nem esik jól az evés, mozgás és szokatlanul többet izzadok.

Egyébként ez olyan, hogy van akinek 4-5 napig tart és elvan 4-5 betéttel az erősebb napokon, míg nekem 7-8 napig tart és az erősebb napokon kell 7-8 betétcsere.

Van akinek mindig 28.napra jön meg, de van akinek 26 és 35 nap között bármikor (mint nekem... elég egy kisebb stressz és egyből késik akár 2 hetet is).

2022. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

Most 30 vagyok de ahogy visszaemlékszem anno (12évesen jött meg először) nekem sem volt semmi problémám, nem zavart semmiben, nem fájt semmim… Bezzeg most… Szénhidrát zabálás, sirósság, nyűgösség, hasfájás, fejfájás, megnövekedett alvásigény, fáradtság, stb..,

Aztán olyan 25 éves korom körül emlékszem nagyon fájtak a melleim, meg is duzzadtak minden hónapban, olyanok voltak érzetre mint a kő…Most ez már nincs, most más problémák vannak :D

Szóval ez mindig változni fog, neked is.

2022. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Normális, de nyugi, ez úgyis változik.


18, de még 24 évesen sem értettem azokat, akiknek fájt. 33 vagyok, hááát, a második nap az sokszor inkább kanapén fekvős, melegítőpalackos.


Ez van.

2022. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen normális. Nagyon jó Neked :)
2022. okt. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
26%

Az teljesen normális és irigyellek, bezzeg én megjárom a poklok poklát minden hónapban!

Egyébként nekem 10 évesen jött meg, jó korán tudom és nem fáj egészen olyan 14 éves koromig. Azóta minden hónapban szenvedek, van mikor jobban, volt olyan is hogy elájultam iskolában, többször kellett hazamennem, de van mikor alig fáj, bár sajnos az a ritkább.

2022. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!