Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogmzásgátló abbahgyása után,...

Fogmzásgátló abbahgyása után, hány napig tart a menstruáció?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését. Azóta most jött meg először, de elég nehezen. Ez a 6. napom, és nem úgy néz ki, hogy el akarna állni. Akiknek több hónap után jött meg, nekik kb hány napig tartott a vérzés?
2022. okt. 9. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz.


Nem normális dolog, hogy 4 hónapig nem jött meg.

2022. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Annyi napig kellene tartania, mint ameddig a bogyó előtt tartott.
2022. okt. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem másfél éven keresztül nem jött meg :(, szóval... sajnos egyéb, sohasem kezelt hormonális problémáim is voltak, amire a gyógyi rátett egy lapáttal.


Mikor nem jött meg, kaptam Norcolutot, hogy "meghozza", de attól a hormonrendszerem nem rázódik vissza, szóval vártunk. Elvégeztettem a vizsgálatokat, rendszeresen jártam endokrinológushoz, nőgyógyászhoz, és 1,5 év után végre magától is helyreállt.


Lassan nyolc éve volt ez a kálvária, de azóta olyan, mint a gyógyszerszedésem előtt. :)

2022. okt. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyes, 6 hónapot mondanak, ha addig nem jön meg a gyógyszer abbahagyása után, akkor kell elmenni dokihoz.
2022. okt. 9. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

2. vagyok

Magyarázza már meg a 2 észlény lepontozó, hogy mi bajuk a válaszommal...

Ha a fogamzásgátló előtt pl. 29 napos volt a ciklusod, és ebből 6 napig menstruáltál, akkoraz abbahagyása után is ez tér vissza.

2022. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom amiatt lettél leponzotva, hogy az első, fogamzásgátló abbahagyási ciklus nem fog egyből uolyan lenni, mint volt. Több ciklus kell hozzá, hogy visszaálljon.
2022. okt. 9. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt nem írttam olyat, hogy az elsőnek olyannak kell lennie - a fő kérdés ki sem tért erre...

Másrészt meg hiába írod, nem kőbe vésett szabály, hogy több ciklus alatt áll vissza, sőt... Akinek normális állapotban van a hormonháztartása, annak egyből visszaáll.


Akinek meg a bogyó előtt gondja volt, annak utána is az lesz.

2022. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!