Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 év 9 hónapja szedek egy fajta fogamzásgátlót (minit), és azóta folyamatosan hízok. Most kaptam észbe, hogy valószínüleg attól. 2 év 9 hónap alatt feljött rám olyan 21kg. Bármit csinálok, folyamatosan csak feljebb megy. Ha diétázok, ha sportolok, ha ”éheztetem magam” (tudom tudom hogy nem szabad, csak vannak napok amikor 1-2 turmix a napi kajám.). Többször álltam már neki fogyni, életmódot váltottam, egészséges kajákat ettem 2-3 hónapig is akár, de talán 1kg ha lement… amig nem szedtem a gátlót, volt hogy diétával lement 12kg, aztán volt olyan hogy 3-4kg lement. Amikor elkezdtem szedni, elötte folyamatosan tartottam a 70-73kg-t, most így kicsit több mint 2,5 év után vagyok lassan már 94kg. Bármit csinálok, bárhogyan étkezem, csak hízok. A tabletta elött is ettem azért hízlaló kajákat, chips, csoki, gyorséttermi kaja, 1 egész pizza, mégsem híztam. Elötte nem voltam ennyire hízékony, kövérnek sem mondtam volna magamat. 179cm vagyok, es ahoz voltam olyan 70-73kg. Voltam régebben 65kg is. De amióta szedem azóta hízok. Ma határoztam el, hogy abbahagyom. Ma már nem is szedtem be. Helyre fog ez valaha állni? Meg fog indulni végre a fogyás? Természetesen ha nem, akkor elfogok menni kivizsgáltatni. De azért elötte szeretnék tapasztalatokat olvasni.


25/N


2022. okt. 9. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Hat, meg kell probalni. De azt is vedd figyelembe, hogy mar 25 eves vagy. Marmint nem temetni akarlak, en is pont ennyi vagyok, de amiota elmultam 22, erezhetoen hizekonyabb lettem es nagyon oda kell figyelnem. Addig zabalhattam barmit, barmikor, 0 sporttal es megis 50 kilo voltam. Aztan elkezdtem hizni, eleg kemenyen. De igazabol ez genetika is, anyukam is igy volt vele anno, van, aki hizekonyabb alkat sajnos.


En nem dietazgatok idoszakosan, hanem eletmodot valtottam es azt tartom. Annyi, hogy az elejen nagyon szigoruan szamoltam a kaloriakat, 1600 kaloria+ sport mellett fogytam 20 kilot (ennyit is hiztam anno), azota mar nem szamolok kaloriakat, de egeszseges eteleket eszem, heti 5x sportolok es nem nasizok, ragcsalok semmit. Neha persze egy suti, chips belefer, de en max ilyen havonta egyszer szoktam, nem kivanom mar. Regen pedig ezeken eltem.

Szoval ha abba is hagyod a tabit, eletmodot akkor is valtanod kell, ez a suly nem tunik el csak ugy magatol, kiveve persze ha 21 kilonyi vizet tart vissza a szervezeted a gyogyszer miatt, de azt mondjuk nem hinnem.

2022. okt. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mar ugy kb 1 honapja odafigyelek arra hogy miket eszek, nem zabalok, kevesebbet eszek, egeszsegesebben. A munkam altal nagyon sokat mozgok, megyek. Napi 17-20km setalok. Az eletmodvaltast eddig is megprobaltam tobbszor a tabletta szedese alatt, tobbszor is, de soha nem hozott eredmenyt. Mindig csak hiztam mellette.
2022. okt. 9. 17:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérjed a gyógyszerváltást az orvosodtól. Szerintem még fiatal vagy a hízáshoz, meg a klimaxhoz. Van már injekció is, 3 havonta egy a fenekedbe. Depo Provera. Vérzés sincs mellette egy deka sem. Nem híztam tőle.
2022. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnek semmi ilyen gyogyszert tolni magamban semmiylen formaban. Azert (is) dontottem az elhagyasa mellett, mivel eleg regota nincsen parkapcsolatom, es nem is szeretnek. Jelen pillanatban az idombe sem fer bele. Felesleges penzkidobas most nekem, es feleslegesen tolom magamba a hormont.
2022. okt. 9. 18:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Le fog menni, meglátod.

Engem mindig lepontoznak, ha leírom, hogy én márpedig híztam a fogamzásgátlótól, de így van. Libidóm se volt miatta.

Most 41 évesen 162 cm vagyok, és 52 kg, 3 gyereket szültem. Fogamzásgátlót pedig soha nem szednék többet.

Szerintem próbáld meg, hogy mi lesz, ha abbahagyod, teljesen felesleges szedned.

2022. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, a mai bogyót már kihagytam. Libidóm az nekem is 0-val egyenlö. Bízok abban hogy lemennek ezek a kilók, nagyon zavar. Föleg, hogy bármit csinálok, csak egyre jobban hízok. Magas vagyok eléggé, ezert annyira nem vészes rajtam ez a 93-94kg. Még így is ”csak” L-XL-es ruhákat hordok. De undorodok magamtól ahogy tükörbe nézek, föleg hogy tudom, bármit (t)eszek nem fog lemenni, csak egyre több lesz. Régóta nyomon követem a telefonomban a sulyomat, es azóta kezdtem el hízni, mióta szedtem. Csak bízok a legjobbakban…

Többször nekivágtam életmódváltásnak vagy diétának, de amikor még 2 hónap elteltével sem látok semmi eredményt, akkor feladom. Pedig szeretném vissza a régi 65 kilómat.

De most hogy abbahagytam a fogamzásgátlót, mégegyszer soha nem fogom elkezdeni…

2022. okt. 9. 19:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!