Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hasi es kismedencei ultrahan...

A hasi es kismedencei ultrahang és a nőgyógyászati kismedencei ultrahang( hason) ugyanaz?

Figyelt kérdés
A magánorvos elküldött hasi és kismedencei ultrahangra, és mondta, hogy mivel szűz vagyok, a kismedenceit hasi úton csináltassam. A papírra viszont úgy van felírva, hogy hasi és kismedencei ultrahangot es nőgyógyászati kismedencei ultrahangot kér. A sima hasi és kismedencein voltam már, de mivel a nőgyógyászatira is hasi változatot mondott nekem, nem pedig hüvelyit, nem igazán tudom, hogy el kell e mennem külön mégegyszer nőgyógyászhoz is. Szerintetek ezek így ugyanazok?

2022. okt. 17. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annyiból igaz, hogy a kismedencei szerveket vizsgálják, de ilyenkor általában az van, hogy olyan vizsgáljon, akinek van rutinja nőgyógyászati vizsgálatokban is és ez mindenképpen kiterjedjen ezekre a szervekre, van ahol csak a húgyhólyagot nézik azon a részen. Nyilván a hüvelyi UH az pontosabb lenne, de nálad így ez nem lesz.
2022. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a radiológus megnézte a kismedencéd, akkor felelseges nőgyógyászhoz menni, mivel ő is csak hasit csinálna.
2022. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 18. 14:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű, de szerencsére ezzel nem neked kell foglalkoznod.
2022. okt. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!