Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rézgyöngy vagy más hormonmente...

Rézgyöngy vagy más hormonmentes spirál? Kinek mi vált be többször szült nőként?

Figyelt kérdés

Harmadik babánkat várjuk jelenleg, de már most szeretnék elkezdeni hormonmentes fogamzásgátló után nézni. Gumit nem szeretjük, a naptár módszerrel (+gumi a veszélyes napokon) pedig eddig két picit későbbre tervezett baba jött össze...ugye tudjuk, hogy utóbbi nem is igazán minősül védekezésnek, ezzel tisztában vagyok. Szóval az a lényeg, hogy egyelőre biztosan nem szeretnénk több babát (4 éven belül fog megszületni a harmadik babó) ezért valami biztosabb módszer után kutatok.

Tablettát sajnos max. egy évig bírom, de már hamarabb jelentkeznek a tünetek...(iszonyatos migrén, libidó nulla, szárazság, gombásodás és akkor a bal vádli fájdalmat hadd ne mondjam...)

Írjatok kérlek tapasztalatokat!



2022. okt. 19. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A rézgyöngy tényleges fogamzásgátlást ad?


A wiki pl. sem a magyar, sem az angol oldalon meg sem említi.


[link]


[link]


Kár, hogy a férfiaknak kifejlesztett fogamzásgátló tablettákat nem lehet kapni... A férfiak ezekben a dolgokban rendkívül maradi (vagy éppenségggel önző) álláspontra helyezkedtek.

2022. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a rézgyöngyöt nem ismerem, nem hallottam róla, nem próbáltam.


Hormonmentes spirálom volt, egy hét után le kellett venni.


1-es voltam

2022. okt. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

A magyar linken (angolt még nem néztem) van egy táblázat ahol egyébként a réztartalmú spirált 0,6-0,8% közé teszi. Tehát e szerint ennyi az esély a teherbeesésre.

2022. okt. 19. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

3


A rézgyöngy az a réztartalmú spirál?

2022. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen
2022. okt. 19. 21:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5

Jaaaaa. 🙂 Értem. Nekem teljesen sima műanyag spirálom volt (fém- és hormonmentes). Egy hétig ömlött a vér belőlem és fájt a fejem, le kellett vetetnem a spirált.


1, 2, 4 voltam

2022. okt. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt rézláncom (gynefix) (ugyanaz a technika csak más a formája).

Terhesség igaz nem lett az 5 év alatt amíg fennvolt de nagyon meghosszabbította a menstruációt (átlagba 8-9 nap volt) éppen ezért 3-4 év körül vérszegény lettem amivel azóta is szenvedek. Hüvelyflórát is sokkal legyengítette, többszőr kaptam hólyaghurutot…

Az volt a legjobb mikor kivetettem. Most gumival védekezünk, utálom, de ez van.

2022. okt. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosként mondom, hogy semmi értelmét nem látom a rézgyöngynek. Egy túlárazott réztartalmú spirál. Elvileg azért jó, mert az alakja miatt nehezebb vele kilyukasztani a méhet...na de azért egy simával sem egyszerű..

Ráadásul én rézgyöngyöt még a rendes helyén alig láttam, szinte csak lecsúszva:D

A rendes T-alakú spirál olcsóbb és jobb.

De ha már spirál, akkor inkább a hormonos verzió. Sokkal biztosabb, kevesebb mellette a vérzés, nem fokozza a gyulladások kockázatát, mint a sima spirál, és még a méhtestrák ellen is véd.

Az, hogy a tabi nem vált be, nem jelenti azt, hogy a hormonos spirál sem fog, mivel a spirál csak egyféle hormont tartalmaz, és az is szinte csak helyileg hat, alig szívódik fel a keringésbe.

2022. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8


50 éves nő vagyok, én írtam, hogy egy hét után le kellett vetetnem a spirált.


Most viszont komoly pajzsmirigy beteg lettem, vérzésem még lenne, de emiatt nincs, ill. rendszertelenül van. Sajnos kegyetlenül megszenvedem, ha mégis megjön. Fájnak a petefészkeim, a melleim, stb. (Soha nem voltak ilyen problémáim.) Szerinted segítene egy hormonos spirál? Hogy a pajzsmirigyem hamarabb gyógyuljon? Hiszen ha a női hormonjaim mesterségesen be lennének állítva, talán a szervezetemnek könnyebb lenne csak a pajzsmirigyre koncentrálni.

2022. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennének beállítva a női hormonjaid egy homronos spirállal, mert mint mondtam, alapvetően helyileg hat, nagyon kevés hormon kerül a keringésbe, a peteérést sem gátolja valójában.
2022. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!