Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bő hüvelyfolyás?

Bő hüvelyfolyás?

Figyelt kérdés

Nuvaring fogamzásgátló gyűrűt használok kb 1 éve, az elmúlt 2 hónapban (egy enyhe bakteriális fertőzés elmúlása óta) sokkal bővebb a folyásom, de teljesen szagtalan, normál állagú, fehéres, esetleg enyhén sárgás színű, más panaszom pedig nincs. Csak sok sajnos, tisztasági betétet kell használnom.

Jártam vele orvosnál, írt fel kúpot, de nem mulasztotta el. Azt mondta menjek vissza, de sajnos következő hónapban lesz csak pénzem (magánrendelés, sztk nem játszik).

Partnerem egy ideje nincs, sem állandó, sem alkalmi.


Izguljak miatta ameddig orvoshoz tudok menni? Vagy ha nincs vizelési panasz, égő-viszkető érzés akkor ez lehet normális? Az a baj nem emlékszem, régen milyen volt.


Köszi a válaszokat!



2022. okt. 25. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Felesleges izgulnod, semmi kórosról nem írsz. Ha valami komoly fertőzésed lenne, annak nagyon is zavaró tünetei lennének, szagok, szín, viszketés. A vízelési panasz nem nőgyógyászati terület, húgyúti probléma, háziorvosra, súlyosabb esetben urológusra tartozna, azt kár idekeverni.
2022. okt. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mikor gyűrűt használtam nekem is egy idő után megnőtt a hüvelyi folyásom mennyisége zavaróan, nekem mondjuk felhívta a figyelmemet a nőgyógyász, hogy ez így lesz nagy eséllyel

Gondolom azért mert közvetlen a hüvelyben koncentrálódik a hormon, “idegenanyag…idegentest”

2022. okt. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az az érdekes - ezt már megfigyeltem többször, de nincs rá logikus magyarázat, szóval elvetettem a dolgot - hogy ha van bent tisztasági betét akkor erősebb a folyásom, sárgásabb is (bár gondolom attól függ, hogy milyen területen szárad).

Ma kíváncsiságból nem ragasztottam be és alig van folyásom. Pedig a betét szívná be jobban.

Esetleg lehet ez valamiféle allergiás reakció? Naturella betét, illatosított. Nem kerül be ugyan a hüvelybe, de irritálhatja valahogy?

Vagy van valakinek ötlete, hogy mitől lehet ez?

Tudom butaságnak hangzik, de már többször megfigyeltem.

2022. okt. 26. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy érted, hogy milyen területen szárad, hogy sárgább/erősebb-e?


Amúgy igen, vannak akik az illatanyagra allergiásak. Vegyél mosható tisztasági betétet, vagy csak szimplán ne használj.

2022. okt. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A több folyás önmagában normális, van akinek mindig is ilyen volt vagy nőgyógy. beavatkozások, fertőzések, terhesség stb után is meg tud változni. Az is tök normális, hogy sárga lesz egy idő után a tisztaságin. Az illatosítottak viszont engem is tudnak irritálni, sokan allergiásak rá. Vegyél jó légáteresztő, pamutos borításút.
2022. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Három napja nem használok tisztasági betétet és teljesen helyrejött, a betétben lévő dolgok irritálták ennyire durván.

Hihetetlen…

2022. okt. 29. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!