Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szüzen lehet hüvelyen keresztü...

Szüzen lehet hüvelyen keresztül vizsgálatot végezni? 20L

Figyelt kérdés

Még nem voltam nödokinál, mert szexuális életet még nem élek, de itt Ausztriában már több orvos is feltette a kérdést, hogy mikor megyek már el. Szóval most rászántam volna magam, de a doki közölte, hogy szüzként nem tud megvizsgálni, max egy ultrahangot tud megcsinálni.

Hozzáteszem, hogy tampont pl minden gond nélkül tudok használni, tehát nagy valószínűséggel a szűzhártyám már nincs az eredeti formájában. Meg interneten is különböző fórumokon is azt olvastam, hogy lehet szüzként is vizsgálatot csinálni. A kérdésem, hogy ez tényleg így van, nem tud megvizsgálni nőgyógyász, csak ha már szexeltem? Ezt nekem nehezemre esik elhinni, hogy szexuális élet megkezdése előtt ne tudjon nőgyógyász megvizsgálni. Keressek egy másik nödokit?

Amúgy panaszom nincs( kivéve az első napon fájdalmas mensit, de azt megoldom)

Köszönöm a válaszokat!

Ui: külföldi a billentyűzetem, egyes hosszú magánhangzókkal meggyűlik a bajom emiatt, bocsi



2022. okt. 28. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Meg tud vizsgálni, sőt szexuális élettől függetlenül is nagyon ajánlott a rendszeres nőgyógyászati vizsgálat. Van olyan tapintós vizsgálat, amit végbélen keresztül tud elvégezni ilyenkor. És ne felejtsd el közölni vele azt se, hogy nem élsz még rendszeres szexuális életet.
2022. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Szüzeket nem vizsgálnak hüvelyen keresztül. Ha lenne komoly panaszod, akkor kismedencei tapintásos vizsgálatot végbélen keresztül tudnak végezni.

Olvasd ezt el: [link]

2022. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Meg tud vizsgálni, akár pici gyerekeknek is lehet ilyen problémája, vannak kisméretű eszközök, illetve lehet, hogy a szűzhártya nem is jelent akadályt.

Amúgy meg minek vizsgálna, ha semmi panaszod nincs? Nemhogy másik nőgyógyász nem kell, hanem ehhez sem kellett volna elmenni.

2022. okt. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
13 évesen kerültek kórházba nagyon erős menstruáció görcs miatt. Engem megvizsgáltak. Csak kézzel, semmilyen plusz eszközt nem használtak. Szűz voltam még természetesen.
2022. okt. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg tud vizsgálni - ha MUSZÁJ! Ha olyan panaszod van, ami miatt nem opció egy sima uh.


Hogyha nincs különösebb panasz, akkor el sem kell menni - elég a szexuális élet megkezdése után.

2022. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!