Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyásznál milyen lenni,...

Nőgyógyásznál milyen lenni, tényleg kellemetlen? Mennyiszer kell eljárni hozzá meg mikor? Férfigyógyász miért nincs külön férfiaknak?

Figyelt kérdés

2022. okt. 31. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Ez egyénfüggő, de a legtöbb nőnek kellemetlen, de nekem pl. teljesen semleges, nem szoktam rástresszelni, bár betegséggel még nem voltam, csak szűrővizsgálaton. Általában egy évben egyszer ajánlatos elmenni szűrésre a szexuális élet megkezdése után. Férfigyógyász azért nincs mert az ők nemi szervi megbetegedéseikkel az urológus foglalkozik.
2022. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Az urológus kb 90%-ban lefedi a férfigyógyászatot, de van andrológus, ami viszont kifejezetten "férfigyógyászat".
2022. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
23%

Férfigyógyász azért nincs mert az ők nemi szervi megbetegedéseikkel az urológus foglalkozik. - ez nem igaz.


Urológus - minden, a húgy-és nemi szervekkel kapcsolatos problémákat kezeli, nőknél ÉS férfiaknál egyaránt

Andrológus - ez az, amire te gondolsz :)

2022. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező:

- nem kellemes, de azt a néhány percet ki lehet bírni

- a szexuális élet megkezdése után évente rákszűrésre, és minden egyéb panasz esetén

2022. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18%

Nem fájdalmas, inkább kellemetlen érzés fizikailag, pár perc a vizsgálat, kenetvétel. Hüvelyi ultrahang is csak kicsit kellemetlen. Nyilván pszichésen is kellemetlen, de mondjuk én a fogorvosnál sem érzem magam kellemesen, szóval... :) Évente 1x rákszűrésre nagyon ajánlott menni a ciklus 10-15 napján, és természetesen ha bármi panaszod van.


Urológus - húgyutak egészségével/betegségével foglalkozik, nőknél és férfiaknál is.

Andrológus - férfi nemzőszervekkel/képeséggel, amibe beletartozik a fizikai vizsgálat, UH, ondóminta- és a laborvizsgálatok is.

Prosztataprobléma miatt akár mindkét szakterület vizsgálata szükséges lehet.


Férfiaknak is erősen javasolt járni, panaszmentesen ha nem is évente, de fiatal korban is azért néhány évente, és bizonyos kor fölött a prosztatavizsgálat évente nagyon ajánlott nekik is.

2022. nov. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!