Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló elhagyása után...

Fogamzásgátló elhagyása után erős vérzés?

Figyelt kérdés

Kb 6 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót. Azóta kb 2-szer menstruáltam. Előzőleg másfél hónapja, akkor kevés volt a vérzésem, szinte alig.

Aztán másfél hónapig semmi. Most viszont már 5. napja vérzek, de az utóbbi 2 nap óta nagyon erősen, sok vér jön, és fájnak a melleim is. Ahelyett hogy egyhülne a vérzésem, inkább erősödik, egyre több lesz. Másnak milyen volt a vérzése amikor először jött meg rendesen a fogamzásgátló elhagyása után?


2022. nov. 14. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
28%
Néhány évig szedtem a fogamzásgátlót. Miután abbahagytam, nagyon rendszertelen lett a menstruációm. Három-négy havonta jött meg, aztán volt hogy fél év után hormoninjekciót kaptam hogy megjöjjön. Mikor újabb pár hónap után másodszor is hormonokat kaptam voltam, akkor úgy voltam, hogy inkább nem. Negyven éves koromban elmaradt a menstruációm, most hatvan vagyok. Megjegyzem, mielőtt a fogamzásgátlót elkezdtem volna szedni nagyon rendszeresen menstruáltam, pontosan huszonnyolc naponként.
2022. nov. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
19%

Normális. Valószínűleg most kezdesz ismét normálisan menstruálni.


A fogamzásgátló nekem pl 3 napi megvonásost okozott (saját ciklusban 7-8 nap, abból 2 erős).

2022. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Többek között ezért sem érdemes fogamzásgátlót szedni!
2022. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!