Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztára fogamzásgá...

Petefészek cisztára fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

Két 30x30-as petefészek cisztám van, két nőgyógyász két különböző véleményen van. Egyik azt mondja, hogy mindenképp szedjek fogamzásgátlót, ,,ne mentruáljam el feleslegesen a petesejtjeimet", a másik azt mondta, semmiképp ne szedjek fogamzásgátlót.

5 évig szedtem, most abbahagytam (4 hónapja), és jobban érzem azóta magam. Emiatt nem szívesen kezdeném újra, de nem tudom, mit csináljak...



2022. nov. 22. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Menj el egy harmadik dokihoz.
2022. nov. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem várj egy kicsit az új fogamzásgátlóval.

Idő amég a petefészkek visszatalálnak a régi kerékvágásba.

Adj nekik időt.

2022. nov. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

A legtöbb ekkora méretű ciszta felszívódik magától is.

Mivel a fogamzásgátló leállítja a peteérésr, ritkábbak a ciszták.

Az viszont, hogy “ne menstruáld el” baromság, attól, hogy nem érik meg, attól még elpusztulnak az életkor előrehaladtával. (Egy nő kb 400 ezer petesejttel születik, csak 400 jut el ovulációig, mégis elfogynak a menopausára….)

2022. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
Minden foggatlo felboritja a hormonrendszert!! Ne szedd!! En is megszivtam vele nagyon
2022. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Mindenképpen harmadiktól kérnék véleményt, ha ebben a kettőben nem bíznék. Azért ez nem játék, akkor sem ha soha nem akarsz gyereket esetleg.
2022. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is ot evig szedtem, amint abbahagytam megszunt minden bajom kezdve a migrenes fejfajastol…

Nekem is kb ekkora cisztaim voltak es maguktol felszivodtak

2023. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, milyen hormont tartalmaz. Ez volna a lenyeg.
2023. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Symiciát írtak fel, az drospirenont és etinilösztradiolt tartalmaz. Az jó lehet? Áprilisra kaptam időpontot amúgy egy nőgyógyász-endokrinológushoz.
2023. jan. 30. 19:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!