Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Időnként előjövő felfázás...

Időnként előjövő felfázás érzettel mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdődött, hogy gyakran kellett wc-re menni. Vettem múlt hét csütörtökön tőzegáfolyát, mert sokan dicsérték. Elkezdtem szedni napi kétszer. Hétvégén már semmi bajom nem volt. Tegnap viszont megint előjött. Most reggel óta is küszködök.

Két hete szexeltünk a párommal. Vagy elkaphattam valamit?

A hasam nem fáj, csak gyakran kell pisilni, ami nagyon kellemetlen ha nem vagyok wc közelben. Nem tudom van-e értelme tovább szedni a tőzegáfonyát.

N



2022. nov. 24. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Elkaphattál valamit.
2022. nov. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi idős vagy? Ez lehet mondjuk amiatt érdekes, hogy szedsz-e esetleg valamit, aminek lehet-e ilyen mellékhatása. A folyadékbevitellel is számolni kell, vagy esetleg lelki tényezők mennyire játszhatnak közre?
2022. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilvános wc-re nem járok. Itt az irodában csak én használom a wc-t. De tisztán tartom.

6 éve szedek fogamzásgátlót. Viszont ez a probléma csak egy hete áll fenn.

Lelki tényezők, mert sokat pisilek?? Hát nem tudom... Semmi bajom lelkileg.

2022. nov. 24. 10:04
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Egy vizelettenyésztés nem àrtana. A felfàzàs mindig baktériummal és gyulladàssal àll összefüggésben.

Menj hàziorvoshoz, reggeli első vizeletet vegyen le.

2022. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Nyilvános wc-ről nem lehet semmit elkapni, ha csak nem dörzsölöd közvetlenül az ülőkéhez a sütit.


Fájdalommal jár a pisilés, vagy csak egyszerűen sokat pisilsz? Ha társul hozzá szúrós érzés, akkor szerintem hólyaghurut. Nőknél azért gyakori, mert a húgycső közel van a végbélhez, így akár bugyival is terjedhetnek a baktériumok. Hiába tartja be az ember a higiéniai előírásokat, néha előfordul. Szex közben is terjedhetnek át bacik.

2022. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen olyan égő érzésem van ha pisilek. És sokszor alig jön pár csepp.


Pont emiatt amit te is írsz, direkt szex után egyből elmegyek wc-re.

2022. nov. 24. 13:47
 7/8 A kérdező kommentje:
A 92%-os válaszoló, aki mindenkit lepontozott, nyugodtan mondhat hasznos tanácsot akkor.
2022. nov. 24. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Menj urológushoz, és mondd el neki a tüneteid. Esetleg nőgyógyászhoz.


5ös válaszoló. El lehet kapni bármit wc- ről. Az ilyen betegségek többsége fertőzött tárgyal is terjed, amibe beletartozik a WC is, törölköző...stb. pl a hpv vírusok, érintéssel is terjednek, akár kilincsen is. Tehát érdemes betartani a higiéniás szabályokat.

2023. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!