Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítségunk egymásnak. Menstru...

Segítségunk egymásnak. Menstruáció? Teherbeesés? Zavarok?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek" lehet hogy egy picikét hosszú leszek de ha van kedvetek osszuk meg egymással a nehézségeinket, tapasztalatokot stb.

Én és a párom már másfél éve házasok vagyunk. Nagyon szeretnék babát. Viszont eddig még nem jött össze. Miután le telt kb 1 év házasság voltam nőgyógyásznal ahol ki derült hogy menstruációs zavarom van. Ez előtt is tenyleg nagyon furcsa volt a menstruációm. Azt mondta hogy a méhem normál méretű stb. Írt fel Duphaston tablettát mert segíthet megkönnyebbiteni a teherbeesést és a menstruációmon is segíthet. Ezt 3 hónapig kellet volna szedjem de végül csak 1 lett belőle nem akartam tovább. Mert ha másoknak sikerült nekünk miért nem? Viszont már mesfel éve se baba a menstruációm kezd lassan lassan helyreálni. Lehetséges hogy a súlyom is bekavar? "80kg".Gondolkozok azon hogy menjek el ki vizsgáltatni magunkat. Valaki hasonló cipőben jár vagy járt? Ha van kedved és időd elmeselni a te storydat szívesen halgatlak.


2022. nov. 28. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Milyen magas vagy? Ha csak nem 140 cm, akkor a 80 kiló nincs olyan súlyos, hogy az bekavarjon.

A társadat is megnézettettétek, ugye? Az esetek felében a férjnél van a probléma.


Nekem az volt a tapasztalatom az orvosokkal, hogy amikor elmentem gyerekvállalás előtt, hogy nézzenek meg, mielőtt neki kezdünk próbálkozni, hogy nem csak, hogy nem vettek komolyan, de hülyének nézett az orvos... Pedig pajzsmirigyes vagyok, ami köztudottan befolyásolja a dolgokat.


Amúgy neked nézték a hormonjaidat? Kétszer? Egyszer menstruáció 3-5. napján és egyszer a menstruáció előtti 7. nap környékén? És utána megnézték a progeszteron és az ösztrogén arányát?

Mert nekem pl ez volt az egyik bajom az orvossal, aki hülyének nézett, hogy közölte velem, hogy minden a tartományon belül van, szóval minden rendben. Csakhogy én tudtam mind az endokrinológusomtól és az előző nőgyógyászomtól (elköltöztem), hogy nem csak a tartományon belül kell, hogy legyen, hanem egymáshoz képest is bizonyos arányban kell legyen. A következő orvos akihez elmentem már mondta, hogy ez egyértelmű ösztrogén dominancia... Ennyit erről.


Szerintem próbálj találni egy endokrinológust esetleg, aki rád nézne. Az a baj, hogy a jó szakemberek magánban dolgoznak, nem tudom van-e rá pénzetek. Az én endokrionológusom belgyógyász is, és úgy érzem, hogy ezzel még többet tud/jobban tudott segíteni. Amikor rosszul voltam a pajzsmirigyemmel, akkor a sima díj nyertes mittoménmilyen endo elhajtott, hogy rendben vannak az értékeim, nem emiatt van a baj, ez a doki meg meghallgatott és mondta, hogy hát ez nem pajzsmirigy, de hogy a pajzsmirigyeseknek sokszor van A meg B meg C baja, és akkor nézzük meg azokat is, és hoppá, kiderült, hogy mind a hárommal bajom volt. Egy kis D vitamin, B12 és vas és hirtelen volt kedvem élni az életemet és nem csak letargiában vergődtem.


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy nagyon fontos az orvos és érdemes megválogatni.

2022. nov. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
16%
A férjed menjen el spermiumvizsgálatra, te pedig menj hormonvizsgálatra, mert az is lehet a gond.
2022. nov. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2022. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Endokrinologushoz menj, biztos h9gy van valami hormonzavarod.
2022. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!