Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez esetben milyen krém, vagy...

Ez esetben milyen krém, vagy bármi lenne jó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hűtőraktárban dolgozom, hófehér bőrrel 😅

Munka után esténként olyan piros /égett az arcom, hogy rossz rá nézni.

A többieknek is, de nekem a legdurvább a hófehér bőröm miatt.

2 sál van rajtam, próbálom az orromra húzni, de nem mindig sikerül. Meg hát az alatt is megfagy.

Nyáron rokonoktól megkaptam, hogy leégett az arcod. Mindig javítottam: lefagyott😅


Zsíros a bőröm, és fagyott.

Van ötletetek mi segítene?


2022. dec. 14. 20:05
 1/3 Z válasza:
30%

Használsz bármit is? Lehet egy sima testápoló is segítene.

Ellenkező esetben fordulj bőrgyógyászhoz, lehet hosszútávon nem lesz egészséges.

2022. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%
Testápoló arca semmiképpen sem ajánlott. Esténként (vagy lefekvés előtt) kend be aloe vera géllel. Ez egy védőréteg. Ha megszáradt, utána rákenhetsz valamilyen könnyen felszívódó hidratáló krémet, jó, ha pl. körömvirág a hatóanyaga. Reggeli arcmosásnál fura lesz, mert a síkos aloe vera akkor fog lejönni, és az érezhető. Ez akadályozza meg az arcbőr kiszáradását. Azt gondolom tudod, hogy éjjel regenerálódunk, a bőrünk is, ezért lefekvés előtt mindenképp érdemes mint alapozó gél, használni. Arcmosás után, (ami ne legyen szappannal történő arcmosás, hanem arclemosó érzékeny bőrre), jöhet az arctonik majd szintén a könnyen felszívódó hidratáló krém. Amíg ilyen rossz a helyzet, hetente egyszer ajánlatos zsírosabb krémmel, akár pakolásként is, bekenni, ami tápláló legyen. Mindet kapsz férfiaknak való kivitelben is, szóval nem kell attól félned, hogy rózsa illatú leszel. Ha pedig natúr kozmetikumban gondolkodsz, akkor a Logona vagy Lavera márkákat ajánlom. Müllerben és bioboltokban kapható.
2022. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
27%
Jaj, bocsánat, nem tudom, miért indultam ki abból, hogy férfi vagy :). Talán a raktári melóból.
2022. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!