Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menopauzában vagyok és egy...

Menopauzában vagyok és egy nagyon fura dolgot tapasztalok. (?)

Figyelt kérdés
Kábé egy héttel ezelőtt megjött a vérzésem. Már 2 vagy 3 hónap kimaradt előtte. "Természetesen" sikerült jól át átáztatnom mindent, olyan lett az ágynemű, a matrac huzata, stb. Bosszantó, de hát jó, ez van. Betettem betétet (nem használok tampont soha), egy csepp vér nem jött onnantól aznap. Utána következett az elmúlt hét, néha egy kis vér, tényleg szinte semmi (hol friss, piros színű, hol barnás). Tegnap meg felkeltem, fel akartam venni a bugyimat, azonnal kijött a vér, minden véres lett. Oké, sóhaj. Betettem a betétet, egy csepp vér nem jött onnantól kezdve. Mi a fene lehet ez? Pszichoszomatikusan magyarázzam vagy mi?? :)

2022. dec. 22. 10:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, kb. 2 éve vannak ilyen vérzéses "gondjaim". Nem nevezném igazi gondnak, kb. ez a lényeg, amit fent vázoltam. Hol megjön, hol elmúlik, vannak hónapok, amikor teljesen szabályosan jön meg, aztán semmi. Tavaly ősszel voltam eü-i kaparáson, utána elég sokáig semmi nem történt, aztán idén tavasztól idén őszig teljesen normálisan megjött. Nem is ez zavar, mert szedek gyógyszereket, azok is bekavarhatnak, hanem ez a rejtélyes ügy bosszant, hogy ahányszor beteszek betétet, mert elkezdek vérezni, minden egyes alkalommal abbamarad a vérzés.
2022. dec. 22. 10:51
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Ha semmi egyéb tüneted nincs (fájdalmak, diszkomfort érzet), akkor ez szerintem a menopauza elején normális... Már kezd leállni a petefészek működése, de még nem állt le teljesen. Ezért ilyen rendszertelen a ciklus. Nekem a spirál felhelyezés után is ilyen volt néhány vérzésem, ahogy írtad. Egy pillanat alatt sok vér, aztán semmi. Majd szépen elmaradt. A hormon háztartásod teljesen felborult, nem hiszem, hogy ez rosszat jelent.
2022. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. dec. 22. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!