Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős vérzés ellen csak a...

Erős vérzés ellen csak a fogamzásgátló a megoldás?

Figyelt kérdés

Mensi után 9 mm volt az endometrium. Nődoki szerint ez vastag, főleg mensi után, ettől erős, darabos a havi vérzésem. Néha fájdalmas is.


Azt mondta, hogy fogamzásgátlót szedjek vagy nem kell vele foglalkozni. Nem szeretnék fog.gátlót, plusz egy gyógyszer, mellékhatásokkal, drágán, stb...

Más megoldás tényleg nincs? Eléggé rossz ez az erős és óriási darabos vérzés.

Ezeken a kellemetlenségeken kívül egyéb veszélye nincs ennek amúgy?


Úgy olvastam, hormontól is előfordulhat erős vérzés. Lehet hogy ételben, vízben, vitaminban vagy gyógyszerben van valamilyen hormon?

Az utóbbi fél - 1 évben lett ilyen erős, azóta változás nem történt nálam a fenti kategóriákban.


25N vagyok, pulzusgyógyszert szedek, nem szültem még de pár éven belül tervezzük a férjemmel.


Köszönöm a tippeket, tapasztalatokat.


2022. dec. 24. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
Endometriózis vizsgálatot csinált? Először ezt kellene kizárni a biztonság kedvéért.
2022. dec. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Először vizsgálatok kellenének, utána, ha minden rendben csinálhatnak egy egészségügyi kaparást.
2022. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
Mirena spirált ajánlotta a doki nekem, de az is hormonos.
2022. dec. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%

A fogamzásgátlótótól sem kell annyira rettegni, teljesen jó megoldás a problémára.

De fel lehet rakatni hormonos spirált, az teljesen (akár nullára csökkenti a vérzés mennyiségét). Illetve van vérzéscsillapító gyógyszer is, de azt akkor minden vérzés alatt szedni kell.

2022. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én arra kaptam a Mistralt,de sokat nem segített. Alapos vizsgàlat utan vègre kiderült,hogy polipom van.
2022. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Volt egyebet tüneted is? Az alapos vizsgálat mit jelent? Uh, röntgen, Mr vagy csak másik nőgyógyász?

2022. dec. 30. 22:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!