Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valaki terhes akkor is...

Ha valaki terhes akkor is megjön a Norcoluttol ?

Figyelt kérdés
2 hete voltam nőgyógyásznál megultrahangozott semmi eltérést nem látott erre felírta a Norcolutot 3x2 szedtem 4 napig rá 4 napra megis jött de azért ideges vagyok mivan ha megis lehet csak túl aggódom.

2023. jan. 1. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
A Norcolut nem abortusztabletta. Természetesen nem jön meg tőle.
2023. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam köszönöm !
2023. jan. 1. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Terhesen nem szabad szedni a Norcolutot, mert magzati károsodást okozhat. Norethisterone can cause congenital disabilities in the child if taken during pregnancy. However, the drug cannot cause miscarriages. It's not safe to take Norethisterone during pregnancy........This medication should not be used during pregnancy.

[link]

Magyarul csak annyit ir, hogy ne szedd, ha terhes vagy, és nem a magzati károsodásra hegyezi ki a mondandóját, hanem a vérrög képződésre. De a Norcolut hatóanyagának az eredeti oldala határozottan tiltja a terhesség alatti alkalmazást. És nem azért, mert menstruációt és vetélést okoz, mert azt valóban nem. De a magzat súlyosan károsodhat.

2023. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es ha jól értem akkor vérzést nem okozz, tehat nem jöhet meg tőle ha netán az lennék,viszont a magzat károsodna ?
2023. jan. 2. 00:13
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Igy van. Nem okoz vetélést, nem fog megjönni a menstruációd, de, ha terhes vagy, kb 50-60 százalék esély van arra, hogy sérült gyermek születik. Ez nem abortusz tabletta. Szoptatás alatt sem szabad szedni. A hatóanyag (progesztogén, a progeszteronra "hasonlit") egy speciális hormon, ami fokozottan veszélyes a magzatra is, és a szoptatott babára is (ezen kivül a tejelválasztást is megakadályozhatja, megszüntetheti).
2023. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hat már megjött tőle 4 napja és ma múlott el szóval nem voltam terhes.
2023. jan. 2. 00:57
 7/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha terhességet tervezel, akkor hagyd abba a próbálkozás előtt 2-3 hónappal.
2023. jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm de nem tervezek azért kérdeztem rá mert mondtak hogy megjön akkor is ha terhes valaki és stresszeltem rajta.

Köszönöm a válaszaidat!

2023. jan. 2. 01:13
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

❤️❤️❤️

De ne felejtsd, ez nem abortusz tabletta. Ha véletlenül terhes lennél (valamikor/bármikor), a Norcolut nem fogja a terhességet megszüntetni. Tehát védekezés, védekezés, védekezés.

A vérrög képződés lehetősége igy is fennáll, mint mellékhatás lehetősége, főleg, ha dohányzol és/vagy 30 felett vagy.

Ha hetekig együtt szeded pl acetaminofen tablettával (pl fájdalom miatt stb), akkor a májadat készíti ki.

2023. jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!