Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez így most baj?

Ez így most baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma voltam üzemorvosnál először és kellett vizeletmintát adnom, viszont menstruálok. Mondtam is a nőnek, mondta hogy nem baj. Mi értelme van így ennek? Hiszen vérből állt az egész. Viszont az alkalmassági papírt megkaptam

2023. jan. 19. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Kérdéseim:


1) Milyen munkához kell vizeletminta üzemorvosnál? Egyáltalán miért kér üzemorvos vizeletmintát? Ott általában csak vérnyomás, és társait szokták nézni, illetve megkérdezik nincs-e olyan betegséged, ami a munkáddal összeegyeztethetetlen


2) De ha mégis kértek, az nem jutott eszedbe, hogy betét helyett tampont vagy kelyhet használj, és előtte alaposan megmosdj, megtörölközz lent? Akkor nem kerül vér a vizeletbe mert a hüvelyedben lévő tamponon nem folyt volna át.

2023. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem jutott eszembe, mert

1, fasz se gondolta volna hogy kell

2,nem használok tampont, mert irritál, fáj a legkisebb is, szűz vagyok

2023. jan. 19. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Végülis, ha megadták az alkalmasságit, akkor elvileg mindegy, de erre figyelj, mert később ha laborba mész rutinvizsgálatra, ott nem fogadják el a menstruációs vizeletet.


Addig pedig gyakorold a tampont, mert szűzeknek is kell tudni használniuk, nem ettől függ, hogy fáj-e vagy sem.

2023. jan. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
Sajnos sok helyen kérnek vizeletet is, bár az a helyzet, hogy nálunk is kérik ugyan, de senki sem foglalkozik vele.
2023. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Laborban nem fogadják el a véres vizeletet. Tegyél fel tampont, és a második már tiszta lesz (nekem az első, miután feltettem, mindig véres :( )
2023. jan. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ugye nem kell ez miatt újból másikat csinálni? Már az alkalmassági papír megvan

Nem fogok még egyszer 60 kmet utazni érte

2023. jan. 19. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:
13%
Szia! Megcsinàltàk a vizsgàlatot, ugyhogy ne fàjjon a fejed, hisz megkaptad az alkalmassàgi papirt.
2023. jan. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!