Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El tudom tüntetni valamivel...

El tudom tüntetni valamivel az ekcémát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ekcémát nem lehet gyógyítani. pedig nekem nagy csúnya, a hajam alatt van, szinte az egész fejbőrömön. eddig semmi nem haszált rá, kb. 5orvosnál jártam eddig. ti megtudtatok szabadulni valahogy tőle?
2010. okt. 3. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok de még mindig van ekcémám pedig azt mondták, hogy majd kinövöm :( Semmi nem segített hiába voltam több orvosnál.
2010. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Flucinar kenőcs elmúlassza, de az ekcéma mindenképpen hiánybetegségre utal. Szedj sok vitamint. (Scitec vagy twinlab multi+3-5000mg C-vitamin)
2010. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hiánybetegség? Dehogy! Akkor bazi egyszerűen lehetne kezelni.

A húgomnak azt mondták, hogy ahol ekcéma van, ott gomba is van. Gombaölővel próbálkozhatsz (pl. Canesten), de igazából egy hozzáértő doki kellene. Tesómnak olyan krémet írtak, ami több összetevőből van, köztük Canesten, és a patkában keverték ki a recept alapján. Nem gyógyult ki, de tünetmentes, ha keni, nem sebes stb.

Azt hiszem, a VIII. ker-ben van valami allergiavizsgáló hely, ahol ekcémát is kezelnek, oda kéne elmenned.

2010. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok: ha nem volt egyértelmű, akkor bocs, elég röviden írtam.

Szóval: az ekcéma maga egy bőrgyulladás. Hiánybetegség az az elégtelen vitaminbeviteltől van. Ez az ok. Ennek okozata az, hogy az immunrendszer gyengébb. Így kevésbé hatékonyan veszi fel a harcot akár a gombafertőzésekkel szemben is.

De ha az immunrendszerünk hibátlan, akkor ott nem telepszik meg a gomba és nem alakul ki ekcéma.

2010. okt. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!