Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhességi teszt több mint...

Terhességi teszt több mint egy hónappal az aktus után biztos eredményt mutat?

Figyelt kérdés
Még ha az ovuláció időpontja is kérdéses

2023. jan. 24. 20:47
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
igen 100%
2023. jan. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Persze, ne viccelj, miért ne mutatná ki? Így működnek a terhességi tesztek.
2023. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Több embernél is olvastam, hogy valakinek csak később mutatta ki a pozitív eredményt, ezért fordulok hozzátok segítségért😊
2023. jan. 24. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ja, persze, csak szülés után :-D Nem kell mindent elhinni, amit a zinterneten olvasol...
2023. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Rendben, én csak normálisan leírtam, hogy mit olvastam.
2023. jan. 24. 22:00
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Késik már a menstruációd?
2023. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Csabi34 ***** válasza:
41%

A terhességi tesztek általában a vizeletben lévő humán koriongonadotropin (hCG) hormonra érzékenyek. A hCG a terhesség első heteiben kezd termelődni és emelkedni a vérben, amikor a petesejt beágyazódik a méh falába. A vizeletben ez az hormon jelen van a terhesség első 2-4 hetében, ami lehetővé teszi a terhességi tesztek számára, hogy a terhességet korai szakaszban mutassák ki.


A terhességi tesztek általában 99% -os pontosságot mutatnak a terhesség kimutatásában a terhesség első hetében, amikor a vizeletben az hCG hormon még nem kimutatható. Ha végeztél egy tesztet több mint egy hónappal az aktus után, akkor nagyon valószínű, hogy eredménye biztos lesz, ha terhes vagy.


Az ovuláció időpontja kérdéses lehet, és ez befolyásolhatja, hogy mikor ágyazódik be a petesejt a méh falába, ami a hCG hormon termelődését indítja el. Az ovuláció időpontjának meghatározása nehéz lehet, és a terhességi teszt eredménye végül is a terhesség jelenlétét jelzi, nem pedig az ovuláció időpontját.


Azt javasolnánk, hogy ha bizonytalan vagy a terhesség jelenlétével kapcsolatban, kérj tanácsot az orvosodtól, aki képes lesz megerősíteni a terhességet, és segíteni a további lépésekben.

2023. jan. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen késik a menstruációm már 16 napja. Az orvosom csak hétfőre adott időpontot :)
2023. jan. 28. 08:15
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Ő is nagyon fog örülni annak, hogy tesztelni sem volt eszed.😊
2023. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
0%
Igen. De az orvos mondja ki az Áment.
2023. jan. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!