Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy mielőtt megjön a menzeszem teljesen depis vagyok?

Figyelt kérdés
Na nem csak úgy simán rossz kedvű vagy hisztis, hanem valóban szuicid gondolatok kísértenek, teljesen magam alá kerülök, nagyon mélyre. Régebben is voltak depressziós korszakaim, amit nem lehetett igazán a ciklusomhoz kötni, viszont mostanában leginkább csak akkor jön elő, mielőtt megjön a menzeszem. Szokták mondani, hogy ilyenkor a hormonok miatt előfordulhat ilyen, de azért ennyire durván nem hiszem, hogy normálisnak mondható, bár nem tudom. Régebben jártam pszichológushoz is emiatt (sajnos idő előtt abbahagytam a terápiát, de amúgy se volt szimpi a pszichológus)... voltak hangulatingadozásaim, nagyon durva dühkitöréseim, öngyilkossági gondolataim. Gyerekkorom nem volt túl fényes, nyilván abból adódik nagyon sok minden, önbizalom hiány, önértékelési gondok, sokszor teljes ürességérzet... Viszont mostanában ezek a rossz dolgok, mint például az öngyilkossági gondolatok, szinte csak a menzeszem előtt jelentkeznek. Most akkor ez normálisnak mondható vagy sem? Gondoltam már arra is, hogy valahol mindig itt vannak ezek a sz.r dolgok velem, csak elnyomják a hétköznapok, és mielőtt megjön, felerősödnek.
2023. febr. 1. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
A rosszkedv normális ilyenkor, de ennyire durván nem. Keress egy másik pszichológust.
2023. febr. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Csabi34 ***** válasza:
13%
Az, hogy a menstruáció előtt súlyosabb depressziós tünetek, öngyilkossági gondolatok jelentkeznek, az semmiképpen nem tekinthető normálisnak. Az ilyen tünetek súlyossága és gyakori előfordulása jelezheti, hogy szükség segítséget kérni. A hormonális ingadozások hatással lehetnek az érzelmi állapotra, de a mögöttes pszichológiai okok, például a gyerekkorbeli tapasztalatok, is szerepet játszhatnak. A pszichológiai segítség és terápia fontos lehet a tünetek kezelésében és a mögöttes okok feldolgozásában. Ahogy az előző válaszadó is írta, keress mindenképpen egy másik pszichológust, vagy keresd fel a háziorvosod tanácsért.
2023. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
13%
Velem is ez van.
2023. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!