Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációm alatt tampont...

Menstruációm alatt tampont szoktam használni amikor erős vérzésem van, de amikor helyezem fel akkor mindig úgy érzem mintha kakilnom kéne és miután fennt van a tampon és az ujjamat is kihúztam teljesen úgy érzem mintha kakilnom kellene.. Ez normális?

Figyelt kérdés

2023. febr. 16. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem jól sikerül ilyenkor a felhelyezés. Ha elég magasan van, nem szabad érezned.
2023. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Használj inkább betétet.
2023. febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
én a betét használatát tudom javasolni. én egyáltalán nem használok tampont mert fura. maradtam a betétnél. az nekem valahogy természetesebb.
2023. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 nem ezt kérdezte.

3 neked talán, de azért az sem tu egészséges, hogy kemikáliával teli nyomott műanyag xarokat raksz magad alá.

2023. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
akkor mit kéne használni? van jobb ötleted? mert szerintem a tampon nagyon nem jó a betét viszont biztonságosabb.
2023. márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 ezek a műanyag betétek sem jók, és nem biztonságosak. Tudományosan bebizonyított, és sok nő által tapasztalt dolog az, hogy amint abba hagyja ezeknek a kemikáliával teli nyomott műanyagoknak a használatát, rövid rá rövid időre a vérzés erőssége, a menstruációnak hossza és /vagy a görcsök erőssége tapasztalható mértékben csökken.

Sokkal egészségesebb megoldás a mosható betét, a menstruációs fehérnemű és az intimkehely.

Nincsenek bennük mindenféle káros vegyi anyagok, nem irritálják a bőrt, és legalább ugyanakkora nedvszívó képességük van, mind az eldobható társaiknak. A kehely pedig nem magába szívja, hanem össze gyűjti a váladékot, és mivel az nem érintkezik a levegővel, nem oxidálódik a vér, ami miatt akár 12 órán át használható ürítés nélkül.



Persze mindenki használjon azt, ami neki a legkényelmesebb, lehyen az tampon, betét, mosi betét, bugyi, vagy kehely, csak legyünk tisztába azzal, hogy pontosan mit használunk és milyen következményei lehetnek.

2023. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!