Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon csíp a hüvelyem belül....

Nagyon csíp a hüvelyem belül. Kedd délutánra van időpontom. Addig mit tegyek?

Figyelt kérdés
Bakteriális fertőzés-szerű tüneteim vannak. Használjak rá addig még vmit. Vagy akkor nem lesz jó a tenxésztés ugye?

2023. márc. 3. 07:03
 1/4 anonim ***** válasza:
10%

Felejtsétek már el ezt a tenyésztést. Nem tenyésztenek, csak a legritkább esetben.


Az orvos már a szagából megmondja ha bakteriális vaginózisod van. Mondjuk ezt én is megmondom, bugyin keresztül akár. Az igazsághoz még 2 dolog hozzátartozik. Egyrészt a szagteszt ténylegesen létező dolog, DE nem önálló diagnosztikus kimenetelű vizsgálat, másrészt az orvos tehet a váladékhoz egy kis kálium-hidroxidot. Az jobban előhozza a bukéját.


Amúgy azért nem szoktak tenyészteni mert az több napig tart, és legtöbbször felesleges is.



Sajnos nem adhatok tanácsot mit csinálj. Vannak jódos hüvelykúpok, az tűzoltásnak jó lehet. Vagy van jódos hüvelyöblító pezsgőtabletta (punci öblítő segédeszköz beszerzése szükséged hozzá).


Ami biztos hogy jó, ha figyelsz a higiéniára. És most nem a borotválásra gondolok, hanem arra hogy székletürítés után megmosakszol ott lent, alaposan. Nem, az intim törlőkendő semmit nem ér!

+ Ne hordj egészségtelen/igénytelen fehérneműt

2023. márc. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Mi az, hogy nem szoktak tenyészteni? Hát én akárhány nőgyógyásznál voltam eddig, mindegyik vett mintát és küldte a laborba, persze elmondta, hogy szerinte mi a baj, de azt is, hogy alap a tenyésztés, nincs tippelgetés, meg, hogy elkezdünk egy kezelési módot és ha nem jó, akkor egy másikat, ha az se jó, akkor tenyésztés stb.. mindig a tenyésztés az első. Nem mindegy, hogy milyen baktérium, milyen gomba.


Amúgy én nem kenegetném a helyedben addig, inkább napi többszöri tisztálkodás, tiszta, pamut bugyi stb. (de nem vagyok szakértő)

2023. márc. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
2-es, akkor te szerencsés helyen vagy. Mondjuk azt hozzáteszem, hogy laborra leginkább akkor van szükség ha felmerül nemi úton terjedő kórokozóval való fertőzöttség is.
2023. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14%
Szűzként olyan sosem merült fel nálam, candidám volt, mondta is a nőgyógyász, hogy szinte biztos, hogy az, de azért alap a tenyésztés is, hogy biztosan tudjuk milyen gomba szaporodott el, ne kezeljük feleslegesen mással. (Egy étteremben ettem, mint utólag kiderült romlott volt a hús,sokat hánytam meg hasmenésem volt, emiatt teljesen felborult a bélflórám, ezáltam a hüvelyflórám is és túlszaporodott a candida.)
2023. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!