Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha gombam van minden esetben...

Ha gombam van minden esetben Candida?

Figyelt kérdés
Ez nem tiszta. Annyit mondott benezesre a nodoki hogy gomba.. majd mondta hogy esetleg candida dietat probalhatok. De minden huvelygombat okozo gomba Candida? Vagy pontos tenyesztes kellene?
2023. márc. 5. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
85%-ban C. albicans okozza a gombás hüvelyi fertőzéseket, a többi esetben a Candida egyéb alfajai. Nagyon sok nő a Candidát hordozza, de nem alakul ki fertőzés. Nem tudom milyen tünetek voltak, az enyhe esetek lokális szerekkel kezelhetőek pl. metronidazollal. A Candida diéta alatt vsz. arra gondolt, hogy a C. leggyakrabban az emésztőtraktus alsó származik, így a C. diétával (melynek hatásosságáról megoszlanak a vélemények) esetleg a csíraszámot lehet csökkenteni. A klinikai kép típusos, mikroszkópos vizsgálattal megállapítható a gomba jelenléte, tenyésztés csak a kezelésre nem reagáló és/vagy visszatérő fertőzések esetén indokolt. Gyógyszertárakban lehet egyébként kapni Candida kimutatására alkalmas gyorstesztet. Jobbulást!
2023. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

"Nagyon sok nő a Candidát hordozza, de nem alakul ki fertőzés."

A candida albicans a hüvelyflóra részét képezi alapból, mindenkinél. Probléma akkor van, ha felborul az egyensúly és túlszaporodik.


Amúgy nekem is túlszaporodott, sokat küzdöttem, mire elmúlt. Az én nőgyógyászom írt fel kúpot, kenőcsöt és mondta, hogy használjak hüvelyi probiotikumot. Mintát is vett, tenyésztés is volt. Csináltam a diétát én is, de kellett a helyi tüneti kezelés is, mert nagyon fájt, viszketett, kiszáradt, berepedezett a hüvelybemenetnél stb.

2023. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mit kaptál rá 2-es? Mennyi idő alatt múlt el?
2023. márc. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Valami kúpot, amit a gyógyszertárban kevertek ki, nem emlékszem a nevére. Meg Gynoxin krémet kívülre. Ezenkívül Gynophilus hüvelyi probiotikumot. Ezek jelentősen csökkentették a tüneteimet, de a végleges megoldást a diéta hozta. Összesen 1,5 évig volt candidám, nem folyamatosan, vissza-vissza jött minden hónapban. 2 éve diétázom, azóta semmi. Vagyis egyszer kb. 1 hónapja ettem 2 szelet tortát, másnap enyhén éreztem is a tüneteket... Bekentem Gynoxinnal meg diétázom továbbra is, és újból tünetmentes vagyok.
2023. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Imidazol származékokkal kezelendő (metronidazol-Klion, ugyanez van kikeverős változatban).
2023. márc. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Metronidazol baktericid hatású , bakteriális fertőzésekre jó . Gombás fertőzésre fluconazol hatóanyagú készítményeket használnak. Visszatérő candidiasisra fél évig tartó szisztémás kezelés ajánlott .( heti egy tabletta)

Illetve egy kivizsgálás sem árt a háttér tisztázására.

2023. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Fluconazolt per os adnak súlyos infekcióban és CR-VVC esetében.

"C. albicans esetén bármely lokálisan adható imidazol vagy natamycin adható." (Ludwig: Infektológia. Medicina, Bp., 2021. [p. 197.]) Imidazolok: metronidazole, tinidazole, ornidazole (ATC: J01XD), valamint J02AB: miconazole, ketoconazole.

Az, hogy a metronidazol bactericid, helyes.

2023. márc. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Én még nem találkoztam azzal a gyakorlatban, hogy metronidazolt bakteriális / parazita fertőzéseken kívül gombára is adják, de akkor úgy látszik igen.
2023. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

[link]

Itt meg azt írja , hogy a gyógyszer alkalmazása során Candida felülfertőződés lehet.

2023. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
9: minden olyan szer, ami egy adott közegben bizonyos kórokozót képes eradikálni, másiknak a szaporodását (azokét, melyek rezisztensek az adott szerre), képes elősegíteni. A Candidának több alfaja van 85%-ban a C. albicans a vaginalis candidiasis okozója, 15%-ban pedig az ún. non-albicansok: C. glabrata, C. tropicalis, C. kefyr, C. parapsilosis. Na, ezek lehetnek rezisztensek az imidazolokra, vagy akár más, gombaellenes készítményekre, és akkor tovább szaporodnak, az érzékeny fajok a gyógyszer miatt elpusztulnak, a flóra felborul, ekkor valóban súlyosbodhat a fertőzés.
2023. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!