Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba után komfort...

Hüvelygomba után komfort visszanyerése?

Figyelt kérdés
Januárban hüvelygombához volt szerencsém, amit akkor időben kezeltem, voltam nőgyógyásznál, kb egy hét alatt tünetmentes lettem. Használtam hüvelytablettát, külsőleg kenőcsöt, a párom is kentük, illetve fertőtlenítő mosószerrel mostam a fehérneműt, törülközőket. A nőgyógyászom tanácsára hetente használok hüvelyi probiotikumot (Vagilact Q, Gynoflor), egéybként méhszájsebem is van, főképp amiatt ajánlotta. Mégis azóta gyakran diszkomfortos a nemiszervem, hol egy kicsit viszket, hol égő érzés, de úgy általában nem az igazi, mint előtte. Szedek belsőleg is probiotikumot, gondolkodtam a Carnium Botanicals Her Biotic-ján, de azt olvastam, az árához képest egy szimpla probiotikumnak felel meg, így nem tudom érdemes lenne-e beszereznem. Valakinek van tapasztalata? illetve a leírt problémára bármilyen tanács, krém, vitamin, bármi?

2023. márc. 5. 13:42
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is ez volt, hogy kezelés után elmúlt, majd minden hónapban visszajött, kicsit viszketett, kicsit égett. A cukor-és lisztmentes diéta segített, amit azóta is tartok (2 éve), mert amint elkezdek cukrosabban enni, egyből visszajönnek enyhén a tünetek. Ritkán eszem teljes kiőrlésű kenyeret, de inkább barnarizs, hajdina, zabkása, ilyesmi. Sütiket, édességeket egyáltalán nem, gyümölcsöket igen, de a cukrosabbakat (barack, banán, szőlő stb) ritkán és keveset, inkább bogyós gyümölcsöket, zöld almát, citrusféléket.
2023. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nekem krónikusan visszatér a gomba. Havi szinten mindig kiújul . Most fél évig szisztémás kezelést kapok.( Fluconazol )

Micovag hüvelykúp segített még nekem. Esetleg próbált ki azt.

2023. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
#2 Nekem is 1,5 évig krónikusan visszajött. Végleges megoldást a diéta jelentette. Javaslom neked is.
2023. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nekem ez egy összetettebb probléma miatt áll fent. ( Thelper limfocitáimból kevesebb van, ezt támadja a HIV vírus is amúgy . Sajnos egy diéta nem teszi helyre az immunrendszeremet)
2023. márc. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oo értem, sajnálom! Mielőbbi gyógyulást!
2023. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%

Köszönöm ! A diéta amúgy tényleg egy jó megoldás lehet.( esetleg egy vércukorszint vizsgálat előtte , mert a cukorbetegség is gyengíti az immunrendszert.)

Én régebben próbáltam betadinos kúpot is a vérzések után , de attól a falat vakartam.

Tenyésztés javasolt még, ha a tünetek nem szűnnek a célzott kezelés miatt .

2023. márc. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!