Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos vagy endometriózis? Vagy...

Pcos vagy endometriózis? Vagy lehet mindkettő?

Figyelt kérdés

Két dolog is van ami már nagyon zavar, az egyik hogy 1,5 éve nem jön össze a terhesség, a másik hogy menstruációkor nagyon erős görcseim vannak.

Mondjuk a férjemnél is volt gond, ami kiderült és már gyógyszert szed rá meg vitaminokat de most összpontosítsunk rám.

Sok tünetem van ami a pcos-re enged következtetni, de a nagyon durva fájdalmak meg az endora.

Van egy kis túlsúlyom, az államon nőnek kis sötét szőrszálak, és lehet, hogy inzulinrezisztenciám is van, de erre még senki nem mondott konkrétan semmit (belinkelem ide a képet a cukorterheléses eredményemről). Prolaktinom is magas volt (már szedek rá gyógyszert) azt hiszem ez is a pcos jele, nem?

Vagy lehet egyszerre mindkettő? Vagy lehet a pcos-től ilyen durva a menstruáció?


Cukorterhelésem:

[link]


Ezenkívül voltam 3. illetve 21. napi hormon vérvételen, alap pajzsmirigy vérvételen, amh-s vérvételen, átjárhatósági vizsgálaton.

Minden jó lett csak ugye a prolaktin nem meg a cukorterhelés amit meg nem tudok.



2023. márc. 5. 20:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Mostmár amúgy úgy vagyok hogy a gyerek akár még rá is ér, de ennek a ... görcsölésnek a végére akarok járni, mert én ezt már nem tudom meddig bírom elviselni.
2023. márc. 5. 20:13
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem igazán jellemző a kettő együtt.

De attól, hogy erősek a görcseid, még közel se biztos, hogy endometriosisod van, és attól, hogy inzulinrezisztens vagy, még közel se biztos, hogy PCOS-ed van...


PCOS esetén 3 dologból kettőnek meg kellene lennie:

- hiányzó vagy ritka ovuláció (ami általában ritka vagy hiányzó menzesszel is jár)

- magas androgéntszint laborjelei vagy tünetei (azaz emelkedett tesztoszteron, DHEAS, csökkent SHBG), illetve szőrösödés, pattanások

- policisztás petefészek UH képe

Ha ezekből nincs meg kettő, akkor nem vagy PCOS-es. És ha megvan kettő, akkor is még ki kell zárni az egyéb okokat.


Az endometriosist meg sokszor csak laparoszkópiával lehet diagnosztizálni.


Azt, hogy nem esel teherbe, simán okozhatja az IR és a magas prolaktinszint is. Ezeket kezelni kell.

Párodat vizsgálták egyáltalán?

2023. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, látom, hogy volt vizsgálva.
2023. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Keress fel olyan nőgyógyászt aki ezekre van specializálódva, így legalább kizárhatod hogy ezek miatt van-e. Ha valamelyiket megtalálják, akkor meg tudod kezeltetni.

Endot amúgy MRI-vel, hüvelyi UHval is meg lehet találni, de az igaz, hogy 100 %-os biztosságra csak laparral lehet, a két említett kepalkoto vizsgálat nem mutatja minden esetben. PCOS-sel nincs tapasztalatom, de gondolom erre is van specesedett nőgyógyász.

Termékenységi klinikán jártál már? Az is nagy segítség lehet

2023. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem akartam részletezni, de az nem kifejezés, hogy erősek a görcseim. Lassan 14 éve menstruálok, tudom milyenek a normál görcsök, de az nem normális, hogy nem veszik ki a legerősebb fájdalomcsillapítók sem, kimegy belőlem a vér, falfehér leszek és ha nem feküdnék le, elájulnék, plusz hányok, hasmenésem van.

Ez nem minden hónapban, de mostanában már egyre gyakrabban előfordul.

Most először erre akarnék megoldást, persze ha a terhességgel megoldódna ez is akkor az lenne a legjobb.

A bajom az, hogy nincs a közelünkben jó orvos. Tervezgetem, hogy felmegyek Pestre, de még nem tudom kihez lenne érdemes.

Illetve a tapolcai meddőségi központba szeretnénk majd elmenni, csak most arról is írtak rosszakat, már nem tudom mit csináljak...

2023. márc. 5. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Pesten a SOTE-n pl hónapokat kell várni, endo meg nem olcsó játék magán úton.

Az endo tuti nem oldódik meg a terhességgel, max az alatt nem lesz tüneted, vagy másmilyen lesz de az nem tűnik el, az már marad, csak műtéttel eltávolítható.

PCOS-ről nem tudok mit mondani sajnos

2023. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor hova? Tapolca? Ott értenek az endometriózishoz?
2023. márc. 5. 23:06
 8/10 A kérdező kommentje:
És szerintetek akkor van inzulinrezisztenciám vagy sem?
2023. márc. 5. 23:27
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van. Magas az éhgyomri inzulinod és szar a görbéd.
2023. márc. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Dr. Hernádi Balázs (Budapest, Mammut II. 5.em.) Nagyon alapos, részletesen elmagyaráz mindent, a felmerülő kérdésekre is válaszol. Vizsgálat díját most pontosan nem tudom megmondani, talán 50.000,-Ft volt, viszont több, mint egy órát voltam bent és egyáltalán nem sürgetett. Életemben először voltam megelégedve a nőgyógyászati vizsgálattal, csak ajánlani tudom! [link]
2023. márc. 31. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!