Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esélyem a méhnyakrákra?

Mennyi az esélyem a méhnyakrákra?

Figyelt kérdés

Előre is szögezném, hogy járok orvoshoz és nem azért teszem fel a kérdésmet, mert itt szeretném feltárni a diagnózisom, csupán csak szeretném tudni kinek milyen előjele, illetve tünete volt? Szóval arra kérlek, hogy mielőtt belém állsz lépj ki innen és bánts mást.

Több éve húzódik ez a problémám 2 kapcsolatom volt eddig a legelső páromnál sajnos megjelentek szemölcsök ami által én megfertőződtem a hpv-vel illetve akkor (3 éve) nekem is voltak szemölcseim amit kezeltünk és helyre jöttem. Akkor a méhnyakrák szűrésem teljesen rendben volt viszont a hpv szűrés kimutatta, hogy magas kockázatú lr16 típusú hpv-vel fertőződtem meg. Ekkor írtak fel gyógyszert kezeltem magam és minden rendben volt. Évente végzek méhnyakrák szűrést a legutóbbi decemberben volt, ahol az eredményem "kóros" lett, ezèrt 3 hónap múlva meg kell ismételni a szűrést, ugye esedékes most márciusban. December végén párommal utazni voltunk és szeretkezés után véreztem, illetve egy kiránduláson arra lettem figyelmes, hogy csupa vér vagyok... (aznap nagyon sokat sétáltunk) de ez nyílván nem nyugtatott meg, ugyanis előtte 1 hete menzeszeltem. Mondanom sem kell nagyon megijedtünk és rohantam vissza január elején az orvosomhoz, aki megvizsgált és igazából rálegyintett az egész dolgora nem is végezte el a rákszűrést abban maradtunk, hogy a 3 hónapnak el kellene telnie.

A tüneteim igazából: hasi fájdalom szinte mindennap, nincs olyan, hogy ne fájna inkább a hasam alja, a folyásom brutál sok igen bűzös, és fura barnás színe van és ami a legjobban aggaszt az a medencébe nyillaló iszonyú fájdalom. Elmagyarázni nem tudom, hogy milyen érzés de nagyon fájdalmas. Pisiléssel nincsen gond viszont eddig bármikor vettek vizeletmintát tőlem, mindig tele volt vérrel. Én vagyok idióta és nem kéne ezzel foglalkozzak? Hétfőn megyek vérvételre illetve hasi ultrahangra a hasfájás miatt a nőgyógyászom sajnos nem tud vállalni ezért a szűrést március végén végeztetem el. Majd kiderül mi lesz.... Én olyan embereknek a válaszaira lennék vevő akik tényleg normálisan tudnak nekem válaszolni. (Kicsit hosszú lett, köszönöm az idődet amit arra szántál, hogy elolvasd.)



2023. márc. 8. 18:10
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Igen.. gondoltam erre is, hogy csak pénzlehúzás ez az egész herce-hurca. Magándokihoz járok aki azért elég borsos összegeket kér el. De a tünetek miatt azért aggódom.
2023. márc. 8. 18:16
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

1-es, te esznel vagy?


Kerdezo te meg valts orvost. Brutal tuneteid vannak, de ez csak szarik rad! Ez koros, de nyugi, nem kell azonnal a legrosszabbra gondolni, ez barmi lehet, de utana kell menni.

2023. márc. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom! A fájdalmas együttlét a legbosszantóbb tünet, nincs olyan alkalom, olyan póz ahol ne érezném a fájdalmat.. megpróbálok másik orvoshoz elmenni:) Köszi a választ! Nem nagyon szoktam soha a legrosszabbra gondolni, mindig pozitív vagyok remélem nem lesz gond!
2023. márc. 8. 18:32
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha együttlét után vérzést tapasztalsz, illetve rendkivül idöben vérzel, az igen jó eséllyel lehet méhnyakrák (lehet más is, de ez a legkomolyabb).

Sürgösen keress fel másik orvost, mert ha tényleg ez a gond, akkor minden nap számíthat!

2023. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Együttlét után is van vérzés, de nem ez az élénkpiros inkább rózsaszínes de sajnos akkor is tapasztalom.. csak azt nem értem ennyire, hogy nem érdekelhette az orvost a tünetem? A fájdalmas együttlétre annyit javasolt, hogy csináljuk óvatosabban...Mondom anyád hát nem ez a megoldás! Mondanom sem kell, hogy eléggé rámegy a kapcsolatom is erre az egészre, nem is kívánjuk a szexet és a párom is nagyon félt.
2023. márc. 8. 18:37
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Azt nem lehet tudni, az orvosoddal mi a probléma, de a helyedben mindenképpen váltanék, többé nem tudnék bízni benne.

És tényleg minél elöbb menj valaki máshoz, a tüneteid alapján indokolt, hogy gyakorlatilag azonnal fogadjanak.

2023. márc. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Majd jelentkezem.
2023. márc. 8. 20:13
 8/25 anonim ***** válasza:
48%
Hogy ne a legrosszabbra kelljen gondolnod, ilyen tünetek méhszájsebtől is lehetnek. Vagy nagyon durván felborult hormonrendszer okozhat ilyen közbeni vérzéseket+endometriózis. Hány éves vagy?
2023. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17%
8-as: az igaz, hogy nem feltétlen a legrosszabb lehetöség áll fenn, de a kérdezönek a saját érdekében úgy kell orvost keresnie, mintha ez lenne a helyzet. Ha kevésbé nagy a baj, az a jobbik eset, ha tényleg komoly, akkor viszont minden nap, amivel elöbb kezdik kezelni, az életét mentheti meg.
2023. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Ez igaz, de ha szétsresszeli magát rajta előre, az se tesz jót.
2023. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!