Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs görcsökre valami...

Menstruációs görcsökre valami praktika?

Figyelt kérdés
Voltam nőgyógyásznál, semmilyen szervi elváltozásom nincs, teljesen egészséges vagyok mégis évek óta iszonyatosan görcsölök az első napon, megy a hasam és fekszek órákat az ágyban. Próbáltam vitaminokat, gyógyteákat, meleg - hideg párát, tornát de semmi nem használ. A gyógyszerekhez folyamatosan hozzászokik a szervezetem és már azok sem hatnak. Gondolkoztam a fogamzásgátlón bár félek tőle. Kinek mi segít ezeken a napokon?

2023. márc. 16. 08:45
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Másik nőgyógyász? vagy endokrinológus?


Személy szerint nagyon fogamzásgátló ellenes vagyok (rossz személyes tapasztalatok), szóval ha nem muszáj akkor ne folyamodj ahhoz.

2023. márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Amit én észrevettem, hogy a kávé és a sok szénhidrát (pont amit az ember általában kívánni szokott menstruáció előtt/alatt) felerősítik ezeket a görcsöket. Meg még a tej és mindenféle kelt tészta, plusz az amúgy is puffasztó ételek. Ezeket érdemes kerülni.

Már 2-3 nappal a várható vérzés előtt érdemes cickafark teát inni, olyankor érdekes módon még az a keserű íz is jól esik, mintha tudná a szervezet hogy az segít.


Továbbá, még a lelki állapot, ami (nálam) nagyban befolyásolja az első nap görcseit. Ha épp depis/rossz kedvű vagyok, sokkal erősebbek a fájdalmak.


Érdemes még mielőtt nagyon rossz lenne, elmenni sétálni, a mozgás sokat tud rajta javítani, de csak megelőzésként. Ha már fáj, akkor már nem esik jól, főleg ha az ember úgy érzi, ki akar esni a köldöke meg az alváz...


Együttérzek, bár tudom, az nem csökkenti a fájdalmadat.


Gyógyszert én nem szedek, az nem szünteti meg, csak elnyomja.

2023. márc. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen normális, nekem is ilyen, csak a második napon. Ez van, ki kell bírni, az, hogy egynapon keresztül görcsölsz még nem endometriózis.
2023. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne lepődj meg azon hogy semmi nem használ

Fogzásgátlón se kell gondolkodnod

Flectorral 20 percig lesz bajod, aztán semmi

2023. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Meleg zuhany, utána lefekszek és betakarózok. Oldalra fekszek, felhúzott térdekkel, magzatpózba. Néha veszek be paracetamolt is.
2023. márc. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. :) 1 héttel a menstruációm előtt kivontam az étrendemből a tejtermékeket, tésztákat és el kezdtem szedni barátcserje kapszulát. Lekopogom, ahhoz képest hogy mennyire rosszul szoktam lenni, mindent meg tudtam csinálni mellette, nem akadályozott meg semmiben. :) A hasam kb fél órán keresztül fájt de nem volt elviselhetetlen. 1 db fájdalomcsillapítóval kibírtam az egész napot és azóta pedig nem is fáj semmim. Nagyon jó érzés hogy nem kell azon izgulnom, hogy mikor leszek annyira rosszul, hogy ki sem bírok kelni az ágyból. Remélem hogy sokáig segíteni fog ez a módszer.
2023. ápr. 7. 17:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!