Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló után 5 órával...

Fogamzásgátló után 5 órával hasmenés, lehet baj?

Figyelt kérdés
Tegnap is a szokott időben vettem be a tabit, mindig rendszeresen szedem. (Este 9) viszont hajnali 2 óra környéken meg ébredtem arra, hogy irgalmatlanul csikar a hasam. Azóta most voltam (másnap delutan) wcn, ugyanúgy hasmenés. A levél közepén tartok.

2023. márc. 30. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Igen, lehet baj. 1 hétig óvszert kell használni ha hasmenés van, mert a tabletta hatékonysága csökkenhet.
2023. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem. 3, maximum 4 óra alatt felszívódik. Plusz nagyon durva hasmenés kéne ahhoz, hogy azt ténylegesen hatástalanítsd.
2023. márc. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
#2-es én nem kockáztatnék, hogy mennyi szívódott fel... nem lehet tudni. Jobb az óvatosság.
2023. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, kiegészítő védekezést fogunk alkalmazni egy hétig, biztos ami biztos.
2023. márc. 30. 15:05
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Lehet ez hormon változás miatt, amit a fogamzásgátló okoz. Nekem mindig terhesség elején lett, így jelezve a változást.

Viszont lehet gyomor rontás is.

Nem hiszem hogy baj lenne. Ha hánynál és stb gondjaid lennének tőle, akkor kellene leváltani másik fajtára, mert akkor ezt nem bírja a szervezeted.

Nem tudom miért kell kigúnyolni valakit, aki tapasztalatlan fogamzásgátló szedő még az elején, szégyeljétek magatokat! Ti biztos MINDENT TUDTOK, már születésetektől fogva, és soha nem kellett segítség, ugye? ;-) -.-

2023. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat én olvastam félre!!!!! Látom nem gúnyolódás volt a lényeg. Tényleg bocs! 5 voltam
2023. márc. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

3-as:

Biztosra menni úgy kell, hogy elolvasod a fogamzásgátló leírását, netán érdeklődsz dokinál és nem úgy hogy esztelenül pótlod a szemet.

Én beszéltem orvossal, ő mondta, hogy durva hasmenés kell ahhoz, hogy hatástalan legyen.

2023. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem írtad le, mit szedsz, stb.
2023. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lindynette, nem volt durva a hasmenésem, volt ettől sokkal-sokkal durvább is, mikor kiderült a tej fehérje érzékenységem. Akkor egy óráig nem tudtam leszállni a wcről. Most csak valami elcsaphatta a hasamat. Nem volt veszes. A kérdést azért írtam ki, mivel a betegtájékoztatóban szerepel és érdekeltek a vélemények. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 31. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!