Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon-használat befolyásolh...

A tampon-használat befolyásolhatja a menstruációt?

Figyelt kérdés

3 éve menstruálok,nyár óta használok rendszeresen tampont.

Amióta tampont használok két dolgott vettem észre.

Sosem volt nagyon erős a vérzésem,egy betéttel kibírtam 4-5 órát is.Azonban mióta tampont használok mintha kevesebb lenne a menstruációm.Itthon betétet használok.Ma délután fél 3-tól betét van bent és egyáltalán nem véres.Pedig ez még csak a 3. nap és általában 5-6 napig szokott meglenni.A normál tampon 8 órát volt bent és csak félig telt meg.Úgy érzem,hogy mióta tampont használok kevesebb a mensim.

A másik pedig az,hogy azóta alig-alig görcsölök egy kicsit.Vagyis elkezdek görcsölni meg fáj,de amikor beveszem a nospat hamarabb elmújik a görcs,mint korábban.


Ez lehetséges?Összefüggésben lehet a tamponhasználattal?


2010. okt. 7. 19:29
 1/7 anonim válasza:
hány éves vagy ? ha szabad tudnom ?
2010. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A menstruációt hormonok irányítják, nem a tampon.
2010. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem értem.Ez miért lényeges ebből a szempontból?:/

Egyébként 16 leszek;)

2010. okt. 7. 19:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja. Csak máshol szivja fel a termelődött vért.
2010. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16 vagy, most kezd beállni a menstruációd, a tampont meg véletlen pont azonos időben kezdted használni ;)
2010. okt. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggés. Csak nem látod, ezért tűnik kevesebbnek. Áldozz fel egy tampont, mártsd bele egy pohár vízbe, meg fogsz lepődni, mennyi vizet felszív és mekkorára dagad.

Mivel nem látod, hogy véres, nincs bent egy undorító betét, jobb a közérzeted. Nekem is.


Egy jó tanács: akár megtelt, akár nem, 6 óránál tovább ne hagyd bent, max. éjszaka, de ott is a 7 óra a max.

2010. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezek szerint eléggé változó a menstruációm mennyisége...

Éjszakára mindig betétet használok!Egyrészt,éjszaka alig van 1-2 csöpp vér,másrészt,hogy hétvégén pihenhessek és ne kelljen tampon csere miatt felkelni,mert akkor már nem tudok visszaaludni:(

2010. okt. 8. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!