Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PMS (Premenstruációs szindróma...

PMS (Premenstruációs szindróma) okozhat ilyen mentális tüneteket egy nőnél?

Figyelt kérdés

Kicsit elkeseredve írok, a barátnőmről van szó. Több mint fél éve vagyunk együtt, már hamar megtudtam, hogy neki nagyon problémás a menstruációja, mikor megismerkedtünk még szedett is valamiféle fogamzásgátlót erre de nem nagyon vált be neki, ezért abbahagyta, ami után pár hétig szintén voltak hangulat és egyéb ingadozásai.

Lényeg az, hogy mindketten úgy gondoljuk, hogy nagyon harmónikus és jó a kapcsolatunk, igazából tökéletesebbet el sem tudok képzelni, tényleg...


De! Múlt hónapban kábé pont egy hónappal ezelőtt történt, hogy átjött hozzám, de akkor már egy-két napja furcsán viselkedett, alig írt ilyesmi, majd közölte, hogy szakítani akar. Nyilván hidegzuhanyként ért, főleg mikor kiderült, hogy nem tudja megmondani miért. Mármint szó szerint. Egyszerűen most azt érzi, hogy ezt nem. Nyilván kiakadtunk, de megbeszéltük, próbáltam rájönni mi is volt ez, de úgy tűnt elmúlt. Olyannyira, hogy minden visszaállt a maga kerékvágásába, minden szuper volt, szeretlek hiányzol stb stb. Míg nem ma megint ez történt, de már éreztem hogy valami nem stimmel megint... Ez most persze egy sokkal nagyobb dráma volt, hogy így mondjam, mindketten eléggé kivoltunk, engem nagyon megviselt. Egyszerűen nem értettem, azt mondta szeret, és nem tud semmit mondani amit ne szeretne bennem, ami zavarná, nem unt meg, nem kell neki más stb stb... De valahogy megint azt érzi, hogy "ez nem". Ami azért furcsa mert ha valakit nem akarsz már (amit azért észrevennék ezek után) akkor az az érzés, bár elnyomhatod nem fog elmúlni, nem tudsz olyan boldog lenni vele mint amilyen ő velem volt, nem írod neki, hogy hiányzol nagyon, szeretlek, stb stb. Itt viszont megint minden szuper volt, majd derült égből villámcsapás megint ez... Persze megbeszéltük, mert végül ő sem tudott velem szakítani, én sem tudtam így elengedni kábé ok nélkül... Viszont nyilván ez nem mehet így sokáig, és iszonyatosan nyugtalanít hogy mi ez. Állítólag az előző kapcsolataiban is volt ilyen, vagyis egy ilyen "alkalomkor" szakított mindenkivel, csak velem nem eddig, vagyhát az első fordulón még csak én jutottam túl... Bár állítása szerint senkibe nem volt eddig szerelmes csak belém. Annyit tudok, hogy a szüleinek rossz kapcsolata volt, lehet valami mentális blokk innen ered nála, és a legfurcsább hogy ez megint a menstruációja előtt van ahogy múltkor, majd csodával határos módon utána már megint egy más ember lett...Mosolyog, szeret, hiányzom. Tudom, hogy PMS-e van, és ezt nem is kezeli sehogy egyébként.

Csak annyit szeretnék tudni, hogy ez az egész dolog összefügghet-e ezzel? Olvastam ilyesmiről, csak jó lenne esetleg személyes tapasztalat valakitől.



2023. ápr. 23. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nagyon más van a dologba.
2023. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nővel akarsz együttélni, akkor erre számíts, az érzelmi hullámzás a hormonális változásokkal jár együtt.
2023. ápr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos lehet a PMS-től. Általában a nők többségének vannak bár hangulatingadozásai, de nem ennyire durvák. Sajnos én is a kivételt erősítem, hasonló érzelmi hullámvasutat élek meg én is, mint a barátnőd (azzal a különbséggel, hogy én nem akarok szakítani, viszont úgy érzem, mintha már eltávolodnánk egymástól a páromtól és már nem is szeret, jönnek a negatív gondolatok, s ez a nyomott érzés, amit nem tudok megmagyarázni, de annyira valóságos. Aztán mikor végre megjön, vagy már aznap vagy második nap hirtelen elmúlnak ezek a borzalmas érzések és megint minden jó lesz, érzem, hogy a párom szeret és harmonikus a kapcsolatunk). Sokféleképpen megjelenik nálam, van, hogy borzalmasan hisztis vagyok, s olyankor simán beoltok bárkit, sírok, illetve az egyik legdurvább az volt, mikor két napra olyan mély depresszióba zuhantam (előtte lévő nap és első nap mikor megjött), mint még soha, semmire nem voltam képes, csak vártam hogy végre elteljen a nap és azt kívántam, bárcsak most megölne valaki.

Azt tudom javasolni, amit nekem is javasoltak, csinaltasson hormonvizsgálatot, hogy minden rendben van-e, mert ez elég élhetetlen. Szurkolok!!

2023. júl. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!