Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem mentem vissza az...

Ha nem mentem vissza az orvoshoz,lehet problémám belőle?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt terhességi cukrom volt,de nemvolt szükségem inzulinra,szépen tartottam.mikor megszültem(december) őszinte leszek március végére kaptam időpontot ellenőrzésre,de sajnos covidosak lettünk így nemtudtam elmenni,következő időpontom június volt,de mivel terhes lettem és elment a baba rá két napra kellett mennem de lemondtam nem éreztem jól magam 😟 Próbáltam időpontot kérni de mivel szeptemberre kaptam megcsináltattam máshol,jó lett az eredményem így megnyugodva már nem foglalkoztam vele,de nemis mentem vissza az orvoshoz(őszintén szégyeltem magam)de most már bánom nagyon és nemtudom ha most elmennék mit mondana 😟 Nyilván nem számítok semmi jóra,de mivel én azóta is nézem ithon magamnak sajnos pár napja észrevettem,h kezdenek magasak lenni az eredmények(igaz több nasi is csúszik le).😟
2023. ápr. 27. 06:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd, a folyamatos ellenőrzést, a vizitet orvosnál a rendszer követeli meg, meg hát ugye a te érdeked is. Persze ezeket lehet otthon is, saját szakállra laborban ellenőrizgetni már, de az eredménnyel csak addig tudsz mit kezdeni míg negatív.
2023. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze természetesen tudom,de az ami megy az egészségügybe hát...vagy hiába telefonálok nem veszik fel,de sajnos már online időpontra se kaptam választ!ezért csináltattam meg máshol,természetesen az,hogy nem vittem be az eredményt és szimplán beértem azzal,hogy a háziorvost mondta minden rendben teljes mértékben hibás vagyok és borzasztóan szégyenlem magam és pont ezért rettegek elmenni a diabetológiára 😟
2023. ápr. 27. 06:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem akartalak hibáztatni és a rendszerben is nagy problémák vannak, de szabályok is,a kettő nagyon nem is fedi egymást. De most a háziorvosod megnézi és jó, akkor oké, de ha egyszer van egy kiugró érték az már nem jó, akkor hogy kellene változtatni, azt ki dönti el? Többet nasizol, az értékek nem jók már, akkor ezzel el kell menni olyanhoz, aki el tudja dönteni ez amiatt lehet-e, nem lehet,rettegni viszont semmi esetre sem kell, ekkor mentél és kész.
2023. ápr. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézd, ha időpontod volt de nem mentél el és nem is mondtad le, az ciki és bunkó dolog a részedről. Ha csak simán nem jársz kontrollra az a te bajod (bár szerintem az otthoni mérés is sokat ér). A szülés utáni cukorterhelést sokan nem csináltatják meg eleve.


Most menj el nyugodtan. Ha egy éven túl volt az utolsó cukorterhelés, akkor előtte csináltathatsz azt is (legjobb, ha inzulinszintet is mérnek, de azt magánban tudsz csak). Nyugodtan viheted a magánban végzett labor eredményét az állami orvoshoz vagy fordítva. Ez gyorsítja a dolgokat.

2023. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lehet nemjól írtam,mind a kétszer telefonáltam a laborba,hogy nemtudok elmenni mint írtam elősször covidos lettem utánna missed ab volt és rá két napra kellett volna mennem,de szóltam nekik.csak tényleg az,hogy amikor megcsináltattam ősszel magánba(synlab) nem mentem vissza a diabetológiára hanem a háziorvoshoz.És igen nagyon bánom.Szokok járni kontrolra.minden évben részt veszek a szűrővizsgálatokon még a nem kötelezőkön is és mellette gluténérzékeny vagyok oda is minden évben megyek.És ha most agyon csapnak se tudom,hogy ezt így miért csesztem el 😟
2023. ápr. 27. 12:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lazíts egy kicsit, túl komolyan veszed ezt a dolgot. Semmi baj nem történt. Majd most visszamész és ezentúl jársz ide is. Probléma megoldva. Nem kell ennyire túlaggódni.
2023. ápr. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ez részemről felelőtlenség amit tettem,de igyekszem lazábban felfogni és mihamarabb időpontot kérni 😊
2023. ápr. 27. 19:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!