Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Epilepsziás hölgyek! Ti hogy...

Epilepsziás hölgyek! Ti hogy készültetek fel a gyermekvállalásra? Hogy éltétek meg a terhességet és a szülést?

Figyelt kérdés

Az elején: természetesen megyek nemsokára neurológushoz, nőgyógyászhoz és a háziorvosommal is konzultálni fogok!

Még nem vagyok terhes, de már lassan tervezzük a férjemmel, hogy szülők legyünk. :)

Magamról: 27 éves vagyok, 1x2 Lamictal 100 mg-ot szedek évek óta.

Kamasz koromban jött elő nálam az epilepszia, eddigi életem során mindössze 7 alkalommal, ezen időszak alatt volt egy 8 éves tünetmentesség is. Szóval viszonylag ritkán van/volt probléma.

A rohamok mindig eszméletvesztéssel és némi remegéssel jártak, más roham közbeni tünet nem volt. (A legelső EEG-m volt pozitív, azon kívül az összes negatív volt, az MR végig negatív.)

Mindig reggelente, ébredés után voltak rohamjaim.

Amikor rohamom volt, előtte mindig ugyanazok a körülmények voltak: kialvatlanság, fáradtság, sokat ettem és a menstruációm után voltam 1-2 nappal (rendezvények utáni reggelek). Ezek állandó körülmények voltak. Emiatt "kitapasztaltam", hogy mit szabad és mit nem, odafigyelek és így rohammentes vagyok.

Korábban a neurológusom és a háziorvosom is azt mondta, hogy ezzel a gyógyszerrel és egészségügyi állapotommal nyugodtan vállalhatok gyereket.

Most, hogy már aktuális a téma, mindenkivel leülök még egyszer beszélni, mielőtt bevágunk a dologba.

Az lenne a kérdésem, hogy ti, epilepsziás hölgyek, vagy aki ismer ilyen hölgyet, hogy éltétek meg a várandósságot és a terhességet? Hogyan készültetek fel rá?

Nyilván a doki majd mindent elmagyaráz és megmondta, hogy mi hogy legyen, de azért érdekelnének mások történetei is.

Volt olyan köztetek, akinek a szülés után magától elmúlt az epilepszia?

Bevallom, kicsit aggódom, nagyon szeretném, hogyha minden rendben lenne a terhesség folyamán a babával és velem is!



2023. ápr. 28. 14:04
 1/9 qkker1 ***** válasza:
100%
Mindenképpen a neurológusoddal beszélj először. Feleségemnek a Lamolepet/Lamictalt elvette a magasabb kockázat miatt, csak a Convulexet /ő azt is szed/ hagyta meg. A gyógyszermennyiséget alapján szerintem szülhet "normálisan" is, de a nőgyógyászod kérni fog egy írásos szakvéleményt a neurológustól.
2023. ápr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Személyes tapasztalatom nincsen, de van olyan a rokoni körben akinek gyerekként voltak rohamai, eltelt 20év, azt mondták kinőtte,nem szedett így gyógyszert sem. Nem gondolta senki, hogy valaha is előjön még Neki. Aztán terhesen újból rohama lett, kórházban is voltak de 2 gyönyörű, okos gyermeke van azóta. Jár rendszeresen neurológushoz, szedi a gyógyszereit 🥰 fel a fejjel, ha beállítják előtte és ilyen felelősségteljes vagy, nem lesz semmi probléma 🙂
2023. ápr. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%

Lehangolo leszek🙄 gyerekkorom óta van a betegségem

Terhesség elött 2 évig nem volt rohamom, 10 hetes terhesen elkezdodott kb 37 hétig voltak rohamaim , rengeteg 😪. 40 hétre egészséges gyermeket szűltem.

Eltelt 4 év most újból várandos vagyok.

2023. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#3-as! Hogy telik a mostani várandósságod? Vannak rosszulléteid?

2023. máj. 6. 20:30
 5/9 anonim válasza:
3as vagyok. 7 hétbe vagyok még csak rangatozott a fejem oldalra 2 alkalommal de abba maradt. Félek mikor jön rám a nagy roham :( nem szeretnék utcán egyedül össze esni :/
2023. máj. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Arra figyeljetek oda majd hogy mivel nekem volt olyan nap is hogy egymas utan volt 7 igen sajnos lehet annyi ☹ hogy már a legelsőnél mentőt hivni.

Én amint ki tisztultam a korházba mindig mondtam most irány szülészet hogy minden rendbe a babával :)

2023. máj. 8. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6! Hogy vagy? Most már eltelt némi idő, milyen eddig ez a terhességed?
2023. júl. 9. 20:16
 8/9 anonim válasza:
6 os vagyok. 11 és 13 hetesen volt 1 rohamom. Megemelték a gyógyszert 19 hétbe vagyok azóta nem volt . Jövőhéten megyek orvoshoz ha csökkent a vérembe a gyógyszerszint akkor emeli.
2023. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
6-8as vagyok irtam privátot
2023. szept. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!