Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szifilisz pcr pozitív, vér...

Szifilisz pcr pozitív, vér negatív, hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Ureaplazma gyanúval mentem el magán std-re, mivel a páromnál kimutatták (minden más negatív), én teljesen tünetmentes voltam. Volt egy gyorsteszt vérből, amire még aznap este kaptam eredményt, azok között szerepelt a szifilisz is, minden negatív. Most viszont megkaptam a pcr teszt eredményét, amin ez az egy volt pozitív, az ureaplazma is negatív. Viszont, a doki szerint ez csak akkor lehetséges, ha egészen friss, pár hetes a fertőzés, ami képtelenség. Idén csak a párommal voltam, tavaly amikor nem voltunk még együtt akkor volt más partnerem, viszont a doki szerint az pont fordított eredményt hozott volna, hogy a vérteszt pozitív, a kenet meg negatív. A párom se volt mással idén (és hiszek neki, nagyon örülünk hogy újra összejöttünk). Elvileg ezt más úton viszont nem lehet elkapni. Most mindkettőnktől vettek mindenféle mintát, de nem hagy nyugodni, hogy ez hogy lehetséges...

Amúgy semmilyen kiütés vagy bármi más tünet nincs, egy hete voltam nőgyógyásznál is, nem jelzett rendellenességet.



2023. ápr. 28. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha te nem voltál senki mással, akkor kizárásos alapon a párod csalt meg téged. Az egy dolog, hogy te mit hiszel el neki. De a pcr teszt eredménye magáért beszél.
2023. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most mindkettőnktől vettek vért, tőle meg kenetet is. De 100% elhiszem hogy nem csalt meg, mert több mint 3 év után jöttünk újra össze, és nagyon rosszul viseltük mindketten a külön töltött időt. December óta kb külön se voltunk. Előbb hinném el hogy görgetem magam előtt egy korábbi kapcsolatból, de a doki szerint kizárt hogy akkor a vérből ne lehetne kimutatni, a pcr meg negatív lenne.

Kedden kapok penicillin injekciót.

2023. ápr. 28. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!